В деветия ден на протестите исканията на демонстрантите остават непроменени, а именно оставка на правителството и оставка на главния прокурор.
Пред президентството е разположена своеобразна трибуна, на която говорят не само организаторите, но и всички други, които искат да споделят свои размисли с останалите участници.
Някои от нещата, които се чуха от трибуната, са: “Протести като вчерашния в столицата не е имало от 30 години, няма да ви оставим, докато не си тръгнете, дадохме властта на неграмотни и примитивни хора, които се хвалят, че са глупави“. “Управляват ни хора, които държат пачки и пистолети на нощните си шкафчета, а не книги. Затова оставка – веднага!“. Освен “Оставка“ протестиращите скандират и “Мафия“ и “Мутри, вън“.
Освен пред президентството протестиращи има и пред бившия Партиен дом, където оставка на кабинета “Борисов 3“ и главния прокурор искат майки от инициативата “Системата ни убива“.
Въпреки масовостта си и шума протестът за момента протича спокойно.
Към протеста се присъедини група хора от инициативата “Правосъдие за всеки“. Движението по бул. “Цар освободител“ и бул. “Дондуков“ вече е спряно.
Засилено е и полицейското присъствие в района, особено пред Министерски съвет.
Протестът и днес е обявен за времето от 17.00 до 22.00 часа. Въпреки че началото на протеста беше обявено за 17.00 часа, още след четири следобед пред сградата на президентството започнаха да идват протестиращи. Ето какво казаха други протестиращи:
“Аз съм тук от първия ден, но какво е казал Буров: "Който се е оженил за властта, не се развежда. Това е вечно".
“Вече ми писна от наглостта на управляващите. Смятам, че е крайно време да си отвоюваме държавата от тази шайка престъпници, на която я предадохме с безразличието си най-вече. Трябва да се научат, който и да дойде на власт, че не могат да безчинстват“.
"Бесилка за башибозука", "Уважаеми господин премиер, умолявам Ви, явете се на предсрочни избори" ,"Грешка 404“, “Демокрация не е открита" – са надписи на плакатите на някои от демонстрантите, включили се в днешния протест.
Пред Съдебната палата в София се проведе протест на инициативата "Правосъдие за всеки" с настояване за оставката на главния прокурор.
А пред сградата на Националната телевизия за втора вечер има протест с искане за оставката на генералния директор Емил Кошлуков.
Протести с искане на оставката на цялото правителство се провеждат в цялата страна.
Пред Съдебната палата в София се проведе протест на инициативата "Правосъдие за всеки" с настояване за оставката на главния прокурор. Според неправителствената организация с действията си Иван Гешев е предизвикал настоящото безпрецедентно..
Пред сградата на Националната телевизия за втора вечер се провежда протест с искане за оставката на генералния директор Емил Кошлуков. За разлика от предната вечер, когато се бяха събрали десетки журналисти и общественици в защита на независимостта на..
До края на март България очаква пристигането на още два медицински хеликоптера, съобщи в парламента вицепремиерът Гроздан Караджов. Първата машина трябва да пристигне в периода 17-25 февруари. По график втората трябва да бъде доставена в..
Кипър е пред силен сезон за морския туризъм, като с 30% ще се увеличи броят на пристигащите на острова круизни кораби, съобщиха от правителството в страната. Очаква се намаляването на геополитическото напрежение в региона с примирието в Газа да даде..
Крал Чарлз Трети и кралица Камила ще направят държавни посещения в Италия и Ватикана, потвърдиха от Бъкингамския дворец. Голямата пролетна обиколка ще се проведе в началото на април и е посветена на "силните двустранни отношения между Италия и..
Малък търговски самолет "Чесна" с 10 души на борда е в неизвестност в американския щат Аляска, съобщават световните агенции. Той е трябвало да пристигне в град Ноум от град Уналаклийт, който се намира на 235 километра. "Спасителни екипи работят,..
Неприетият държавен бюджет бави закупуването и доставянето на ядрено-магнитен резонанс за кюстендилската болница, въпреки че процедурите по доставката са финализирани, съобщи управителят на здравното заведение Димитър Стоилов. Доставянето на..
Близо 36 000 чужди граждани от общо 79 държави са получили право да работят в България чрез различни видове разрешителни режими през 2024 година. Те са с 10 000 души повече в сравнение с 2023 година. Това съобщи в интервю за БНР Атанаска Тодорова..
Потенциалът за увеличаване на приходите в бюджета съществува. Това каза премиерът Росен Желязков по време на участието си в парламентарния блиц контрол, където представи данни за финансовото състояние на държавата. "Аз в момента няма да повтарям..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..
Кметът на Варна с писмо до председателя на НС заради грубо отношение на ПП "Възраждане"