Локомотив (Сф) загуби първи точки във Втора лига

Локомотив (Сф) завърши 0:0 с Миньор (Перник)
Снимка: Спортал

Отборът на Локомотив (Сф) завърши 0:0 с Миньор (Перник) в последния мач от петия кръг на Втора лига по футбол. Това бяха първи пропуснати точки за столичани, които остават на върха в класирането с 13 точки.

Домакините трябва да се сърдят на себе си за изпуснатата победа и най-вече на Светослав Диков, който пропусна две възможности на метри от гол линията. Три минути преди изтичането на редовните 90 бе отсъдена дузпа, той стреля несериозно от бялата точка и вратарят Даниел Леонтиев с една ръка бутна топката над горната греда. Илиян Стефанов също направи сериозни пропуски.

Първата опасност беше за гостите, когато Йосифов нахлу добре в наказателното поле, преодоля защитник на домакините, но от пет метра стреля лошо и встрани от вратата. След атака с участието на Диков от три метра локомотивци пропуснаха първата сериозна възможност. В 44-ата минута от 3 метра нисичкият Денислав Станчев уцели гредата на празна врата. Последваха две добри атаки на Локомотив, но миньорци също отвориха атаката и изтърваха две. Отново Диков пропусна в 79-ата минута от отлична позиция, като стреля над гредата с акробатичен изстрел. В 84-ата минута Диков отново не вкара на няколко метра от вратата. Той се освободи от персоналния си пазач, но на два метра пред голлинията се размина с топката.

В 86-ата минута Локомотив получи дузпа за удар на Мики Орачев от около 15-ина метра, като топката се отби в ръката на Антон Славчев. Диков обаче опита да копва топката и я направи лесна за вратаря на гостите.

Иван Колев, старши треньор на Локомотив (София), заяви: „За да спечелим трябваше да завършим с гол някоя от многобройните ни атаки. По мои сметки направихме 7-8 чисти голови положения, пропуснахме и дузпа. Каквито и дефекти да е имало в играта ни, когато създадеш такива положения, нямаш право да пропуснеш победата. Срещу такъв корав отбор да създадеш толкова положения е за поздравления. Но пък да се пропуснат всичките, е трудно да се обясни. Сега не можа да кажа на какво се дължи, видяхте Диков - голмайстор с хубав завършващ удар, нищо не му вървеше.

Единствената ни слабост днес беше точният удар пред вратата на противника. Идеята ни е не да атакуваме хаотично, а да търсим методично възможности. Справихме се, създаването на толкова положения не е случайно. Защитата ни се справи, но похвалите са за целия отбор.

Треньорът на Миньор - Юри Васев коментгира: „Поздравявам момчетата, че показаха характер. Виждате - 90 минути пълна подкрепа. За мен дузпата беше доста пресилена. Говорих с Ники Йорданов и той каза, че е малко пресилена. Извадихме супер късмет при тяхната греда. През второто полувреме започнахме да задържаме повече топката. Малко сме зелени пред гола. Липсва им опит на футболистите как да завършат атаката. Бяхме доста компактни. Знаете какви проблеми имахме с този коронавирус. Явно физическата подготовка не ни стига. В последните минути не ни достига сила. Имаме страхотна скорост. Футболистите са бързи и креативни. Има тънки моменти, в които трябва да завършим атаката по-зряло. С течение на времето те ще узреят. От 11-те момчета, започнали мача, 9 са от Перник. Нещата днес се получиха. Доволен съм, че не загубихме мача.

Локомотив има класа и е най-добрият отбор в групата. Най-доволен съм от характера. Имаше пропуски и от двете страни. Вече трябва да свикваме. Това не е Трета лига, а професионален футбол. И двата отбора показаха игра, която се доближава до Първа лига. Ако искат да играят голям футбол, трябва да свикват с напрежение. На Коледа няма напрежение. Доволен съм, че ще има прекъсване. В събота ще играем една контрола с Локомотив (Пд). Бях разучил много добре тактически отбора на Локомотив (София). Те разчитат много на Диков и на изритани топки към него. Нещата се получиха. Извадихме късмет, че Дани Леонтиев извади дузпа“.

Класиране:

1. Локомотив (София)  5  4  1  0  10:2  13 точки

2. Кариана (Ерден)  5  3  1  1  9:5  10

3. Миньор (Перник)  5  3  1  1  8:4  10

Везенков отпада за европейските квалификации

Българският национал Александър Везенков е заразен с Covid-19 и е под карантина, заради което ще пропусне предстоящите мачове на България от европейските квалификации и на Олимпиакос от Евролигата. "Арън Харисън е аут от състава на Олимпиакос за мача срещу Баскония от 11-ия кръг на Евролигата. Октавиъс Елис, Александър Везенков и Ливио Жан-Шарл няма да..

публикувано на 26.11.20 в 18:21

Първи "български" медал на Европейското по бокс в София

Кристиян Стоянов се класира за полуфиналите в категория до 46 килограма на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки до 16 години в София. Той надделя категорично при най-леките с 5:0 съдийски гласа над Ритис Баялис (Литва) и си осигури най-малко бронзово отличие. В спора за място на финала Стоянов ще се  4излезе на ринга в понеделник срещу..

публикувано на 26.11.20 в 18:07
От ранни зори се изви опашка пред президентския дворец.

Десетки хиляди на опашка да се простят с Диего Марадона

Десетки хиляди хора дойдоха пред и в президентския дворец "Каса Росада" в Буенос Айрес, за да се сбогуват с легендата на световния футбол Диего Марадона. Опашката от желаещи да се поклонят пред бившия аржентински национал се простираше по цялата дължина на площада пред правителствения дом. В сградата хората, носещи предпазни маски, се допускат само..

публикувано на 26.11.20 в 14:36

Четири българки ще се борят за отличията на ЕП по художествена гимнастика в Киев

В Киев днес започва европейското първенство по художествена гимнастика. Шампионатът е единственото голямо състезание в този спорт за годината, след като останалите бяха отменени заради пандемията от Covid-19. След като хегемонът Русия отказа участие, за медалите в континенталното първенство ще се борят представителки на 23 държави и общо 115..

публикувано на 26.11.20 в 09:13

Димитър Михайлов: Ще търсим вариант подготовката на младежките ни национали да не спира

12 медала (3 златни, 5 сребърни и 4 бронзови) спечелиха българските състезатели на европейското клубно първенство по таекуондо (олимпийска версия), което завърши в Загреб (Хърватия). „Трябва да кажа, че съм доволен от резултатите на българските участници на това европейско първенство, с оглед усложнената обстановка, в която тренираме. На..

публикувано на 26.11.20 в 07:59

ЦСКА София – Йънг Бойс пряко по „Хоризонт“ от 19.55 часа

Лига Европа навлиза във все по-важна фаза. Днес ще се изиграят срещите от 4-ия кръг в груповата фаза. Те могат да определят съдбата в турнира на доста отбори. 8 тима могат да си осигурят място на 1/16-финалите още тази вечер  Други пък могат официално да се сбогуват с турнира. Положението на българските представители е доста тежко. ЦСКА-София..

публикувано на 26.11.20 в 07:24