Доц. Сираков е един от малкото лекари в страната, извършващи високоспециализирани животоспасяващи интервенционални интракраниални процедури като „койлиране“ на мозъчни аневризми и облитериране на мозъчни и гръбначно-мозъчни артериовенозни малформации, както и минимално инвазивно лечение на злокачествени заболявания на черен дроб, бъбреци, пикочен мехур и други органи.
Станимир Сираков може да работи в големи медицински центрове по света, но вижда своето развитие тук.
„Искам да развием тук школата, с моите специализанти и колеги. Мисля, че сме създали школа, която да предлага това лечение в България, сравнимо с всеки друг голям европейски център, дори световен. За нас това е признанието – да успеем тук да се реализираме и българският пациент да получава достъп до това лечение тук, на родна територия“, разказа той в предаването "Преди всички" по "Хоризонт".
„Много се надявам да създадем среда и школа – поне при нас го правим в „Св. Иван Рилски“, така че младите да виждат пътя за развитие, да се мотивират“, допълни специалистът.
За миналата година Станимир Сираков и неговият екип са направили 241 интервенции, което е над 90 на сто от всички такива процедури у нас. „И тази година вървим доста стремглаво, въпреки пандемията, въпреки затворените месеци пациентите при нас на практика нарастваха по бройка“, поясни доц. Сираков.
Доц. Станимир Сираков е роден в Кърджали през 1984 година. Завършил е Медицински университет. Потомствен лекар е. „Страхопочитанието, уважението, което имаха в града като кажеха „доктора“, нарицателно в Кърджали, знаеха, че е само д-р Сираков, колкото и нескромно да звучи. Не знам дали беше детска мечта, дали нормалният начин за развитие, но си знаех, че ще става доктор. Надявам се да достигна това уважение, което той имаше в града, да достигна неговото ниво“, сподели още той.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Най-ранните спомени на Георги Господинов свързани с Българското национално радио, са от предаванията "България - дела и документи“ и "Ранобудно петленце". БНР връчи годишните си награди "Сирак Скитник" Авторът на "Времеубежище" описа сигналите на тези предавания като "особен отключвател на памет" и разказва за първото си радио..
"Винаги съм слушала Българското национално радио с интерес. За мен то е една много достойна, много почтена институция , която своевременно, безпристрастно, информира своите слушатели. Цвети Радева е носителят на голямата награда на БНР "Сирак Скитник" От момента, в който съм си купила автомобил, винаги радиото ми е на Българското..
Отец Вениамин от храма "Света Троица" в Ловеч гради храмове, възстановява манастири и прославя Бога. Завършил е Софийската духовна семинария. 2002 година негово високо преосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил ръкополага отец Вениамин в дяконски чин, след което в свещенически чин. "Вече 22-23 години сме на Божията нива и с Божията..
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..
Едно е желанието на работодателите, друго е реалната възможност за наемане на работници от трети страни. Работодателите трудно стигат до..