„Подходих към болестта като към сезонна настинка, но и не приемам тази теза, че първите дни трябва да се лекуваш с чай, топла супа и валериан. Аз подхождам по-категорично и се лекувах по съвета на д-р Невена Радушева, на която искам тук да благодаря, защото нейните съвети са винаги в десятката.
Започнах веднага лечение с антибиотик, като първият ми тест беше отрицателен, но вторият се оказа положителен, след като в офиса се оказа, че има заразен колега.
Аз започнах веднага лечение, което даде и резултат. Имах само два-три тежки дни.
Но наблюдавам, че много хора като че ли се възползват от ситуацията. Ако звъните с температура 37 и малко в Спешна помощ, това е тероризъм! Вие лишавате някой друг човек, който се нужда наистина от помощ.“ Това посочи още Цветкова.
По думите ѝ в цялата организация за пътя на пациента има създадени правила, но сякаш системата не се подчинява все още на тези правила.
„След положителния ми тест, аз трябваше лично да отида в болница – това за мен е странно решение.
Не получих обаждане от РЗИ, нито някакви препоръки. Аз не претендирам към това, но съм изненадана, защото ако бях прекарала тежко болестта – какво щеше да последва?" - пита се Кремена Цветкова.
"Другото което ми прави впечатление, че 316 хиляди души са си взели болничен само в София – това са 109 милиона лева от Здравната каса.Според мен много хора се възползват от заповедта на министъра и след приключване на карантината, си вземат един месец болничен. Това са пари, които могат да отидат за медиците.
Това, че имаш право, не означава, че ти трябва да пресираш системата, защото ние приложихме ли като общество мерките – ако навън 30 човека са с маски, достатъчни са трима без маски.
У нас глоби не се налагат. В Турция децата карат колела с маски в парка – ние обичаме да се оплакваме и да обвиняваме системата, но най-често ние взривяваме системата“.
Още по темата в звуковия файл.
На 8 декември се навършват 44 години от смъртта на английския музикант и активист за мир Джон Ленън. Певецът е убит на 8 декември 1980 г. Смъртта му шокира целия свят, но наследството му продължава да вдъхновява поколения. „Още, когато бях малко дете и когато чух Бийтълс за първи път леля ми Стефка донесе един магнетофон и пусна ¨O,..
Международният ден на студентите се отбелязва на 17 ноември заради поредица от кървави събития, случили се в Чехия през 1939 година. „Събитията са свързани с окупацията на Чехословакия през 1939 година. Престава да съществува Чехословашката република и се обявява протекторатът в Чехословакия. В тези смутни и тъжни времена единствената част..
За първи път театърът в Силистра започва новата година с над 60 000 лева неразплатени задължения. В други години процентът е бил минимален. Коледно-новогодишните празници са били белязани от липсата на пари за режисьори, сценография, командировъчни . Отложена е премиера и заради неодобрен от Министерството на културата разход за пулт..
През тази година още три детски градини във Враца ще имат солни стаи за здравна профилактика на малчуганите. В града вече работят две такива звена. Идеята за солна терапия на децата е на общинската управа . Така от 15 детски градини, една трета до пролетта вече ще имат работещи солни стаи. Представете си в болнавото, мъгливо и студено зимно..
Желанието да пътува по света и да се докосне до природата и културата на различни държави е все още несбъдната мечта на 33-годишния Димитър Стоев от балчишкото село Оброчище. Мечтаейки, той решава да учи мениджмънт в туризма. По време на студентски стаж във Франция обаче става тежка злополука, след която Митко е прикован в инвалидна количка...
Отец Стоян Бербатов е един от българските свещеници в Западноевропейската ни епархия . След 20 - годишна служба в Благоевград, преди близо 5 години, отец Стоян Бербатов променя посоката на своя живот. С болка в душата оставя енорията, близки, приятели и заминава заедно със семейството си в белгийската столица , защото съпругата му -..
Всяка година екипът на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе отличава най-активните читатели и поздравява приятелите и доброволците си. За девета поредна година в най-голямата библиотека в областта вадят картоните и броят кой колко книги е взел и върнал през отминалата година. Разбира се, че не броят така, както преди години,..
"Оставаме в готовност - код жълто, условно ." Това каза пред БНР Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ),..
Това е идеалното центристко правителство, за което Бойко Борисов трябва да бъде поздравен. Много голямо събитие става в страната. Така..
Само интереси и алчност за власт и пари събира трите партии, които преговарят за правителство ГЕРБ, БСП-ОЛ и ИТН. Това заяви бившият лидер на..