Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Искра Ангелова: Лекарите са светци, никой не може да ги навиква

Искра Ангелова
Снимка: Фейсбук профил

В тази ситуация, в която си болен от нещо, за което светът не знае много, чувството ми за гняв се засили. Но после, когато започнеш да се оправяш, виждаш, че не е толкова страшно“. Това разказа в предаването „Преди всички“ журналистът Искра Ангелова.  

„Аз си правех дневник – онлайн формат – „Лексиконът на Искра“ – интервюта с известни музиканти как се справят при първата вълна на коронавируса. Тогава още имахме сякаш свобода на избора. Но днес, когато всички щъкаме нагоре-надолу, а заразените са толкова много, продължава да има хора, които вярват във конспиративните теории за коронавируса. В момента се лекуваме помежду си, четем от Фейсбук, защото не е сигурно има ли места в болниците. Защо системата не се подготви за тази втора вълна. Колко пари влязоха в държавата за това заболяване и къде отидоха те“.

Тя разказа, че от личен опит се е убедила - че се предпазваш лично, не означава, че няма да се заразиш.

„У нас още не са затворени градините и училищата, защото властта се страхува от бунтове преди изборите. Аз разбрах, че съм с коронавирус, когато си загубих обонянието. Това е един от основните симптоми. Ти нямаш хрема, но си загубил обонянието си. Личният ми лекар е страхотен – д-р Галя Костадинова и на детето ми – д-р Захаринка Гочева, казвам им имената, защото страхотни! Те бяха денонощно на линия за нас“.

Според нея, когато се жертват животи, не може да се навикват лекарите по какъвто и да е било повод. 

„Това са светци, лекарите, които сега лекуват. Защото очевидно се е сринала цялата здравна система и ние разчитаме на личната отговорност на лекарите и на тяхната обич към пациентите“ 

Ангелова посочи, че на седмия ден си е направила PCR тест. Кръвният тест не е показал нищо. Тя подчерта, че ако личният лекар препоръча антибиотик, трябва да се прием.

Интервюто с Искра Ангелова можете да чуете в звуковия файл. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Адресът на улица

Не е тайна: На адрес в Стамболийски са регистрирани над 1200 души

Цяла секция с над 1000 избиратели е регистрирана на един адрес в ромската махала в град Стамболийски. Това съобщиха от служба ГРАО в града. На улица "Петко Рачов Славейков" №31 живеят над 1200 души.   Казусът бе огласен от депутата от "Възраждане" Кръстьо Врачев, който обяви в парламента данни от проверка на Областна администрация в Пловдив...

публикувано на 10.09.24 в 06:52
Архимандрит Епифаний

Архимандрит Епифаний за чудотворната икона "Богородица-Вратарница" от Роженски манастир

Едно от най- посещаваните селища в Община Сандански безспорно е Мелник, най- малкият град в България. Някои го свързват с мелнишкото вино, други с културните събития тук, но най- яркият белег на това място си остават десетките стари църкви, съградени по времето на Деспот Слав, който превръща селището в търговски и духовен център.  Деспот..

публикувано на 09.09.24 в 08:52

Голям интерес има към острова "Света Анастасия" и това лято

Силен туристически сезон на остров „Св. Анастасия“ през това лято. Над 30 хиляди души са го посетили до края на август. Традиционно най-много са българските туристи, но многобройни са и чужденците, които посещават атрактивната дестинация. Тази година тя отбеляза 10 години от функционирането ѝ като туристически обект.  Август е..

публикувано на 08.09.24 в 06:08

Стари вещи оживяват в дома на семейство Михайлови

Битова стая, събрала уюта на живота на българите отпреди 100 и повече години – това присъства в дома на Калина и Михаил Михайлови от село Шуменци, община Тутракан. Тяхното семейство посрещна екип на "Хоризонт" преди броени седмици с традиционните за Добруджанския край зелена баница и наложена мамалига. Разказахме ви и как тези гостоприемни..

публикувано на 08.09.24 в 05:55

В село Кърпачево ще се проведе международно туристическо обучение

Сдружение „Деветашко плато“ организира от 10 до 12 септември международно туристическо обучение за създаване на нови продукти за развитие на туризма в селските райони.  Обучението ще се проведе в старата мелница в село Кърпачево, която беше превърната преди няколко години в образователен център.  В него ще участват партньори на..

публикувано на 08.09.24 в 05:48

Луксозно издание на Рибния буквар отбелязва 200 години от създаването му

Сдружение "Българска история" отбеляза 200 години от публикуването на първия български учебник, написан на разговорен език и със светско съдържание, познат на всички българи като "Рибния буквар". Луксозното юбилейно издание се отличава с паралелно напечатани оригинални и осъвременени текстове. Негов редактор е докторът по история Теодор Борисов...

публикувано на 06.09.24 в 17:21

Поредицата "Седемте хълма" възкресява паметта за Пловдив

"Южнобългарска хроника" на Димитър Мантов е част от библиотека "Седемте хълма", посветена на Пловдив. Това е втората книга от автора, която е включена в поредицата. Другите заглавия от библиотека "Седемте хълма" са "Този шарен Пловдив" от Георги Райчевски, "Ескадронът" от Стефан Дичев, "Хълмът" от Димитър Кирков, "Да живей съединението"..

публикувано на 06.09.24 в 14:38