Министър Кралев: Предложенията на здравните власти са новост за мен

Красен Кралев

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев заяви, че за него са новост предложенията на министъра на здравеопазването Костадин Ангелов, който по-рано днес предложи спирането на всички спортни мероприятия в България до края на март следващата година. Това е една от новите ограничителни мерки, свързани с ограничаване на разпространението на заразата с коронавирус в страната.

"Уважаеми спортисти и журналисти,
Това, което чухме на брифинга днес, беше мнението на  здравните власти за необходимостта от допълнителни мерки срещу коронавирус пандемията. Уважавам тяхното експертно становище, но ви уверявам, че тези предложения за частичен локдаун тепърва ще бъдат обсъждани с премиера и с всеки ресорен министър, както заяви и самият министър Ангелов.

За мен тези предложения също са новост, но съм сигурен, че с колегите и със здравните власти ще стигнем до разумно и справедливо решение за всеки ресор! Разбира се, няма съмнение, че на първо място ще бъде поставено опазването на живота и здравето на хората", коментира Кралев в профила си в социалните мрежи.

Рики Пуиг бележи второто попадение.

Барселона си тръгна от Елче с 2:0

Барселона се наложи с 2:0 като гост срещу аутсайдера Елче в двубой от 20-ия кръг в шампионата на Испания. Гол на Френки де Йонг в 39-ата минута даде аванс за гостите, а малко след началото на втората част вратарят Марк-Андре Тер Стеген попречи на домакините да изравнят. Пестеливата игра на Барса продължи, но в Рикард Пуиг отблизо оформи крайното 2:0 в..

публикувано на 24.01.21 в 23:12
След победния гол на Бруно Фернандеш.

Манчестър Юнайтед отстрани Ливърпул за купата

Манчестър Юнайтед победи драматично у дома Ливърпул с 3:2 в дербито от четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Мохамед Салах, но "червените дяволи" изравниха само шест минути след това чрез Мейсън Гринууд, който се разписа след дълго подаване на Маркъс Рашфорд. Три минути..

публикувано на 24.01.21 в 21:50

Марек победи драматично Нефтохимик

Марек Юнион-Ивкони победи драматично с 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 22:25, 15:13) у дома шампиона Нефтохимик 2010 в отложен мач от петия кръг в шампионата на България по волейбол. Това е третият успех за дупничани през сезона, докато Нефтохимик 2010 допусна второ поражение през настоящата кампания. Марек Юнион-Ивкони на два пъти поведе в резултата, но..

публикувано на 24.01.21 в 20:24

Роберт Йохансон е победител в ски-скоковете в Лахти

Норвежецът Роберт Йохансон спечели състезанието от Световната купа по ски-скокове във финландския зимен център Лахти. 30-годишният Йохансон събра 265.9 точки след скокове от 128.5 и 126.5 метра. Втори остана германецът Макрус Айзенбихлер с 264.2 точки (129.5 и 128.5), а трети се нареди Карл Гайгер (Германия) с 264.0 точки (130.5 и 126.0). Лидерът в..

публикувано на 24.01.21 в 19:18
Вратарят на Шалке Ралф Фарман е спрял Кингсли Коман.

Байерн се разправи и с Шалке

Байерн Мюнхен се наложи с категоричното 4:0 като гост срещу Шалке в двубой от 18-ия кръг в шампионата на Германия. Томас Мюлер даде аванс в полза на шампионите в 33-ата минута с удар отблизо след подаване на Йозуа Кимих. Седем минути след почивката Матия Настасич пропусна да изравни, а логичното се случи в 54-ата минута, когато Роберт Левандовски..

публикувано на 24.01.21 в 18:41
Ивайло Иванов

Джудист и боркиня са победителите в Нощта на шампионите

За шест поредна година най-добрите български състезатели бяха отличени за своите спортни постижения по време на тазгодишното издание на церемонията "Нощта на шампионите". Организатори на събитието са Министерството на младежта и спорта, съвместно с Българския спортен тотализатор. Победителите в категориите: - Спортист номер 1 на България: Миглена Селишка..

публикувано на 24.01.21 в 18:22
Катрин Маноилова

Катрин Маноилова завърши 19-та на 1000 метра

Българката Катрин Маноилова завърши на 19-о място на 1000 метра на европейското първенство по шорттрек в полския град Гданск. Маноилова, която вчера се нареди 15-а на 500 метра, завърши пета в трета четвъртфинална серия с 1:36.161 минута. Другата българка Анна Якимова е 24-а, след като в ранкинг сериите беше пета във втора серия с 1:40.796 минути. В..

публикувано на 24.01.21 в 17:41