В интервю на Добринка Добрева д-р Сагър Ал-Анези, който е роден в Кувейт и е завършил медицина в България каза:
„Няма бедна държава, има бедни хора“, допълни д-р Сагър Ал-Анези, който работи в пловдивското село Трилистник.
„Най-важното е да опазя моето здраве, за да обърна внимание на всички“, подчерта д-р Сагър Ал-Анези.
„Уважението към човека, към човешкото, това според мен е най-важното, защото дори и да сме различни 100%, но ако уважаваме другия човек, ще уважаваме всичко, което идва с него – религия, култура и ще сме по-богати хора с това знание“, подчерта лекарят.
Красимир Мартинов представи историята на Даниел Монтильо от Чили, който среща съпругата си преди 15 години на круизен кораб и решава да продължи живота си в България. Даниел Монтильо е създал сайта foreigner.bg.
„Има много неща, които се промениха, но проблемите са с бюрокрацията, трудно е да си направи човек документи, в 21 век, когато много неща са онлайн, тук все още се работи по стария начин“, каза Даниел Монтильо пред Венета Николова от Радио България.
Малвина Митева е студентка в пети курс в Университета по архитектура, строителство и геодезия.
„Имаме и български неделни училища, където се разбира какво точно трябва да научим. Има доста преподаватели, които могат да те подготвят и след попълването на теста започва очакването“. Това каза Малвина Митева в интервю на Елена Паскалова от Радио България на БНР.
Катерина Довган е от украинския град Приморск. Завършила е полска филология в Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
„В университета също моите колеги много ми помагаха, дори имам трима приятели, с които и до днес си общуваме“, допълни Катерина Довган.
Анастасия Романова е от град Тараклия в Молдова, студентка втори курс в специалност икономика и бизнес в Университета за национално и световно стопанство.
„Имам стипендия с добри оценки. Родителите ми дават пари, защото все още не работя“.
Маргарита Лазарова е наша сънародничка, която живее от 20 години в Италия. Тя се е посветила и на просветителска работа. Създава приказки за българчета в различни точки по света.
„Тези 20 години не са ме откъснали от България по никакъв начин, тук има доста българи- събираме се говорим, общуваме и за всички държа да подчертая, че тук няма българи от малцинствата и българи, които са чисти българи - всички сме заедно. Даже скоро една радостна вест, на едно семейство от малцинствата детенцето е родено тук, пораснало е тук и в момента е записано в университета и всички се радваме, защото е българче. Всеки помага с каквото може на другите, понякога има завист, това е типично българско, но ако някой изпадне в беда, всички се организират и помагат“, допълни Маргарита Лазарова в интервю на Гергана Манчева от Радио България.
Повече можете да чуете в звуковия файл.Началото на предаването "Нощен хоризонт" е поставено на 3 януари 1984 г. Първоначално „Нощен хоризонт“ се излъчва шест пъти в седмицата, а сигналът му е фрагмент от „Мечтание“ на Шуман. От проф. Веселин Димитров тръгва идеята за създаване на нощен блок. "Ние нямахме толкова много сведения за европейското радио и търсих какво ли не,..
В условията на социална изолация и дистанционно обучение изкуство се прави трудно, казват студентите и техните преподаватели от факултета по изобразително изкуство към Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“. В точно тези трудни времена две студентки от Тутракан, носещи едно и също име - Симона Йорданова, направиха за..
През миналата година Община Троян чрез различни инициативи, проекти и дарителски кампании е подкрепила много нуждаещи се лица. Активно се включва и бизнесът като дарява продукти, които произвежда. Общината е помогнала и на семейството на Пламен Войков. Младежът страда от таласемия и ежемесечно се нуждае от кръвопреливане . За заболяването..
Децата от обединеното училище „Петко Славейков“ в село Джулюница в община Лясковец са пример за толерантност и спазване на традициите на етносите. Дори в условията на дистанционно обучение, в училището със 124 ученици от първи до десети клас, продължават часовете по фолклор на етносите, които изграждат мост между децата и създават..
Блъскани, удряни, разпарчетосвани на съставните си части, одрасквани, пребоядисвани, чупени и въобще – тероризирани под всякаква форма от ръцете и въображението ни. Такава е съдбата на не една и две малки колички, паднали в плен на ръцете и въображението ни. Някои играчки с размер на кибритена кутия обаче спасяват кожата и лака , защото..
НЯМАШ ИЗБОР Това е мотото на One Book Boostore - книжарница, в която се продава само една книга. Автор на ексцентричната идея и неин реализатор е Йордан Радичков - внук на големия писател. Отидохме да видим какви ги е сътворил до парка Заимов в центъра на София. „Разполагаме с една книга, можеш да разгледаш на..
История за доброто, което обединява хората, развълнува мнозина в Габрово. Млад мъж пое инициативата в помощ на бездомник, който от години е без покрив. И в жега, и в студ е на главната пешеходна улица в града , в компанията на своите четириноги приятели. Силвето, Черньо, Сара и Тошко са приятелите на Цвятко от улицата. Кучетата го следват..
Исторически успех на К2 и трагедия, разиграла се там - нещо типично за височинния алпинизъм, при който често големите успехи са съпътствани от трагични..
Американският конгрес рязко заприлича на цирк, в който нагли клоуни правят каквото си искат и творят безподобни простотии в пълен разрез с реалността..
" В Америка върви процес на много бърза десакрализация ". Това каза международният анализатор Боян Чуков, като цитира професора по право Джонатан Търли..