И Рилски спортист със загуба на старта във ФИБА-Европа

Рилски спортист

Отборът на Рилски спортист загуби драматично от Капфенберг Булс (Австрия) с 67:69 в среща от първия кръг в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Залата в Самоков е домакин на "балона" на мачовете от тази група.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров може наистина да съжаляват, защото на практика водеха в резултата до последните няколко минути. Гостите стигнаха до успеха с кош на Ерик МакКлелън секунди преди сирената. Българският тим започна лошо мача и загуби първата четвърт с 20:12. Домакините обаче направиха серия от 12:0 в края на втората четвърт и стигнаха до обрат 31:29. Все пак с кош със сирената на Неманя Кръстич гостите от Австрия изравниха 31:31 на почивката. Рилски спортист изигра силна трета част и заслужено поведе с цели 6 точки (55:49) преди финалните 10 минути.

Домакините имаха преднина от 57:49 в началото на последната част, но съперника отговори с 9 безответни точки за 57:58. До края се игра равностойно, а играчите на двата отбора вкараха, но и пропуснаха няколко пъти от тройката. Две минути до края Рилски спортист водеше с 64:60, но баскетболистите от Австрия изравниха. Златин Георгиев вкара тройка за 67:64, но в ответната атака и Капфенберг вкара тройка. 20 секунди преди края Брендън Браун направи крачки, а МакКлелън донесе победата на гостите с кош малко преди сирената.

Трей Портър беше най-резултатен за домакините с 12 точки, 11 добави Тихомир Желев, а 10 вкара Златин Георгиев. МакЛелън се отличи със 17 точки и 6 борби за победителите. С 13 точки завърши Немамя Кръстич. По-рано през деня Прометей победи БК Киев в дербито между двата отбора от Украйна със 72:66. В четвъртък Рилски спортист ще играе срещу Прометей, а ден по-късно срещу БК Киев.

Среща от първия кръг в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа:

Рилски спортист (Самоков) - Капфенберг Булс (Австрия) - 67:69 (12:20, 19:11, 24:18, 12:20)

Спорове за дузпа и меле на ЦСКА 1948 - Левски

ЦСКА 1948 и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, с което двата отбора запазиха местата си във временното класиране. "Червените" са шести с 28 точки, а "сините" са девети с осем по-малко. Двата отбора направиха равностойно първо полувреме, в което единственото положение бе в полза на ЦСКА 1948. Марио Топузов получи топката на..

публикувано на 28.02.21 в 19:02
Матео Дармиан се разписва.

Лидерът Интер отнесе Дженоа с 3:0

Интер постигна рутинна домакинска победа с 3:0 над Дженоа и се утвърди на върха в класирането на Серия А. Възпитаниците на Антонио Конте не се затрудниха и увеличиха аванса си на върха на 7 точки пред втория Милан, който в късния мач гостува на Рома. Ромелу Лукаку отново бе в основата на успеха. Белгийският нападател даде аванс на Интер още в 32-а..

публикувано на 28.02.21 в 18:38
Гарет Бейл (вляво) току що е наказал Бърнли.

Победи за Тотнъм и Арсенал

Тотнъм победи лесно с 4:0 у дома Бърнли в среща от 26-ия кръг във Висшата английска лига.  Още във втората минута Гарет Бейл се възползва от центриране на Хьон Мин Сон и откри резултата.  След точно четвърт час игра Хари Кейн шутира и топката отново се озова във вратата на гостите след рикошет.  В 31-ата минута Лукас Моура покачи резултата на 3:0, а..

публикувано на 28.02.21 в 18:34

Монтана открадна 1:1 от Ботев (Пд)

Ботев Пловдив стигна само до равенство 1:1 с Монтана в мач от 19-ия кръг на Първа лига и утежни допълнително положението си във временното класиране. Съперниците започнаха двубоя предпазливо и в първите минути не успяха да създадат опасни положения за гол. В 24-ата минута Реда Рабея от домакините изпълни пряк свободен удар, но не улучи врата на..

публикувано на 28.02.21 в 16:37
Даниел Александров.

Още 3 медала за борците ни в Киев

Още три бронзови отличия спечелиха българските състезатели на турнира по борба в Киев (Украйна), с което приключиха надпреварата с общо 6 медала. В българския двубой на надпреварата Даниел Александров победи европейския шампион от 2017 година Тарек Абделслам с 5:2 и взе бронз в категория до 87 кг на класическия стил. Преди това египтянинът с български..

публикувано на 28.02.21 в 15:27
Матьо Февр.

Френски успех във втория старт в Банско

Световният шампион Матьо Февр (Франция) спечели втория гигантски слалом от програмата на Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Банско. Февр финишира за 2:25.29 минути, след като беше най-бърз в първия манш с 1:11.45 минута, а при второто си спускане беше достатъчно солиден, за да триумфира. Така 29-годишният французин записа едва втората си..

публикувано на 28.02.21 в 15:25

От Тенак спечели Рали Финландия

Естонецът От Тенак с "Хюндай i20" спечели арктическото рали на Финландия, което през този сезон дебютира в програмата на Световния автомобилен шампионат. Тенак беше най-бърз в десетте скоростни отсечки в Лапландия по заснеженото и заледено трасе и финишира за 2:03:49.6 часа. Той поведе още от началото на състезанието и не допусна да бъде задминат, за да..

публикувано на 28.02.21 в 15:20