Досега са били изсечени 4 декара гора, но според местните хора предстои това да се случи на още 20 декара иглолистна и широколистна гора.
Според Регионалната инспекция по околна среда територията не попада в защитена територия, а дървесните видове там също не са защитени.
Територията според решение на Министерството на земеделието е изключена от горския фонд и се води урбанизирана.
По-възрастните помнят, че след невиждан порой през 1951 година там е започнало залесяване, за да се укрепва свлачищен терен.
Протестиращи твърдят, че са виждали друг проект, в който броят на имотите е далеч по-голям от 8 и се опасяват, че ако всички тези къщи се заустват в дерето, има опасност от активиране на свлачища.
Сезирана е прокуратурата. Очаква се реакция на институциите.
Мненията на протестиращите чуйте в звуковия файл.
"Последната година на пандемия наблюдавам, че има данни, че пчеларите не боледуват от Covid - 19, както и някои апитерапевти, лекували болни с коронавирус, също не се разболяват. Това не е на 100 % доказано, но и при нас има информация, че това отговаря на истината , като все пак има и единични случаи на пчелари, заболели от Covid-19", това..
Гората.бг организира доброволци за засаждане на плодна , медоносна и ветрозащитна гора до село Петърч на 3 март от 10:30 до 16:30 часа. "Целта е да се осигури повече храна за пчелите в района и по-добра превенция от наводнения. Идеята е да засадим над 2000 медоносни и плодни дървета - липи, ябълки, череши, дюли, джанки и други, защото там има нужда..
Над 50 двойки пеликани вече гнездят в колонията си в резервата Сребърна край Силистра. От около месец те обитават наколните платформи и тръстиковите масиви около тях в централното водно огледало. През последните две години къдроглавите пеликани са гнездили на други места, скрити в източните части на резервата, подплашени от набезите на..
Коалиция „За да остане природа в България” и Инициативата „Зелени закони” организират нов национален протест против унищожаването на природата по Черноморието . Протестни прояви тази вечер ще се проведат в София, Пловдив и Русе. Акциите са планирани три седмици след демонстрацията пред Министерския съвет, с която еколозите поискаха трайни решения..
Ние сме природата – това казва френската природозащитничка Камий Етиен в интервю за БНР. „Битката е дълга, тя прилича по-скоро на маратон“ – така Камий отговаря на въпроса дали да си екоактивист е модерно. Наричат я „френската Грета Тунберг“. „Винаги е странно да ви определят чрез някой друг, но, така или иначе, ние двете правим едно и също -..
Протест под надслов „Долу ръцете от българската природа“ събра десетки природозащитници пред Министерския съвет в столицата. Конкретният повод е отпадането на забраната за строежи в защитена зона Камчия. Въпреки че екоминистърът разпореди преди дни отмяна на спорната заповед, еколозите от коалицията „За да остане природа в България“ и..
Михаела Кирчева е създател на блог "Родопски хроники блог". Тя е домакиня на къща за гости в Родопите. Преди повече от 15 години решила да работи в сферата на туризма и да популяризира Родопите като туристическа дестинация. "Публикуваме различни истории, свързани с наши приключения, с наши пътувания в Родопите. Отделно от активностите..
Влогърът Даниел Богдански докосна хиляди хора по света с кратките си филми, посветени на България. Той започва да прави филми за България още..
Частните траурни агенции в Ловеч са изправени пред невъзможност да работят нормално след приетите през януари промени в общинската наредба за..
„Не случайно националната оценка и оценката на света за Михаил Горбачов са толкова различни. Той не толкова подпомогна Запада за спечелването на..