Монтана открадна 1:1 от Ботев (Пд)

Снимка: "Марица"

Ботев Пловдив стигна само до равенство 1:1 с Монтана в мач от 19-ия кръг на Първа лига и утежни допълнително положението си във временното класиране.

Съперниците започнаха двубоя предпазливо и в първите минути не успяха да създадат опасни положения за гол. В 24-ата минута Реда Рабея от домакините изпълни пряк свободен удар, но не улучи врата на съперника. Три минути по-късно Па Конате излезе на удобна позиция след грешка в защитата на съперника, но Реян Санхеджи се намеси решително и предотврати опасността.

Гостите отвърнаха с опасна атака в 36-ата минута, при която Стефан Цонков получи топката в наказателното поле на "канарчета", стреля, но Кевин Янсон блокира шута му. Пет минути по-късно вратарят на Монтана Благой Макенджиев изби с мъка коварен удар на Атанас Илиев. В 44-ата минута Благой Макенджиев изпусна топката при центриране и Атанас Илиев стреля от ножица . Коженото кълбо срещна горната греда и тупна върху голлинията, но Иван Михов успя да го изчисти.

Футболистите на Монтана започнаха по-добре второто полуврееме и бързо поведоха в резултата. Това стана в 48-ата минута. При бърза контраатака Александър Башлиев центрира успоредно на голлинията на вратата на домакините, където Николай Цонков засеце топката и се разписа за 0:1.

Домакините реагираха на предизвикателството и започнаха да атакуват по-често, но се сблъскаха с добре организираната защита на противника. В 69-ата минута при атака на гостите Стефан Каменов стреля, но Георги Аргилашки изби в корнер. Две минути по-късно Атанас Илиев получи топката в наказателното поле на Монтана, но стреля неточно.

Футболистите на Ботев изравниха резултата в 83-ата минута. Тогава Кевин Янсон намери влезлия като резерва Мишел Еспиноса, който елегантно се разписа за 1:1. Четири минути по-късно Славчо Шоколаров стреля, но Благой Макенджиев изби топката. Домакините натиснаха, но в първата минута на даденото от рефера четириминутно продължение на редовното време Салиф Сисе стреля с глава в аут от удобна позиция.

В класирането Ботев заема 12-о място с 16 точки, докато Монтана е на десета позиция с 18 пункта.

Монако

Монако и ПСЖ полуфиналисти за купата на Франция

Монако стана последният отбор, който намери място на полуфиналите за купата на Франция. В най-очаквания сблъсък от тази фаза монегаските успяха да надвият Лион като гости с 2:0. Те бяха подпомогнати и от факта, че "хлапетата" играха с човек по-малко от 51-ата минута, когато Симали Диоманд бе изгонен с втори жълт и червен картон. Бен Йедер от дузпа и Кевин..

публикувано на 22.04.21 в 06:52
Волфсбург

Волфсбург си върна третото място в Бундеслигата

Волфсбург спечели с 3:1 като гост на  Щутгарт в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата и си върна третото място.  Волфсбург поведе в 13-ата минута чрез Ксавер Шлагер. Домакините можеха да изравнят в 26-ата минута, но Филип Форстер пропусна дузпа. В 29-ата минута Вегхорст направи 0:2, засичайки с глава центриране на Йосип Брекало. Отново хърватинът записа..

публикувано на 22.04.21 в 06:45
Астън Вила - Манчестър Сити

Манчестър Сити с нова победа, надви Астън Вила като гост

Манчестър Сити надви Астън Вила с   2:1 като гост в мач от 32-и кръг на Висшата лига на Англия.  Джон МакГин вкара за Вила след само 20 секунди игра, но Фил Фоудън изравни в 22-ата минута. В края на първата част Родри оформи обрата - 1:2. И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като първо Джон Стоунс от Сити, а после и Мати Кеш бяха..

публикувано на 22.04.21 в 06:24
Специя - Интер

Интер загуби точки срещу Специя на Гълъбинов

Лидерът Интер допусна грешка в италианската Серия А, завършвайки 1:1 при гостуването си на Специя в мач от 32-ия кръг. Интер продължава да води със 76 точки, с 10 повече от Милан и 11 пред Ювентус. Домакините откриха резултата чрез Диего Фариаш, а в края на първото полувреме Иван Перишич възстанови равенството. Българският национал Андрей Гълъбинов се..

публикувано на 22.04.21 в 06:17
Кадис - Реал

Реал (Мадрид) се изравни с Атлетико на върха след класика

Гостуващият Реал (Мадрид) победи Кадис с 3:0   в мач от 31-ия кръг на испанското първенство. Кралският клуб вкара първия гол чрез Карим Бензема (28) от дузпа, а четири минути по-късно Алваро Одриосола удвои. Пет минути преди края на първото полувреме французинът с втория си гол в мача направи резултата 0:3. С победата Реал се изравни на върха в Ла Лига..

публикувано на 22.04.21 в 06:07

Локомотив (Пловдив) победи Левски

Тимът на Локомотив (Пловдив) надви с 1:0 Левски в дербито от 25-ия кръг в efbet Лига. Попадението бе дело на Кристиан Илич в 49-ата минута. По този начин пловдивчани продължиха положителната си серия в шампионата и срещу “сините”, а също така се приближиха на шест точки от шампиона Лудогорец. След четвъртия пореден успех в елита “смърфовете” имат..

публикувано на 21.04.21 в 22:48

Берое на победа от баскетболната титлата при жените

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 с 85:71 и поведе с 2:1 успеха във финалната серия на женското баскетболно първенство на България. Играе се до три успеха в пет мача, а следващата среща е на 24 април отново в Стара Загора. Евентуален пети двубой би бил на 26 април в Монтана.  Възпитаничките на Таня Гатева, които този сезон..

публикувано на 21.04.21 в 20:57