Ханзи Флик напуска Байерн

Ханзи Флик

Треньорът на Байерн (Мюнхен) - Ханзи Флик, обяви решението си да напусне клуба след края на сезона по футбол. Той поиска договорът му да бъде прекратен, като отказа да се обоснове за своя избор. Знае се обаче, че той е в конфликт със спортния директор Хасан Салихамиджич.

“След дълго обмисляне реших, че през лятото искам да се разделя с Байерн. Беше важно ръководството да чуе това лично от мен, защото вече сме свидетели на “развален телефон”. След двубоя срещу ПСЖ обявих решението си пред шефовете, а сега го направих и пред футболистите, заяви Флик пред Sky след края победата над Волфсбург с 3:2.

56-годишният специалист пое баварците през ноември 2019 г. и пренаписа историята, спечелвайки цели шест трофея с тима. С този успех над “вълците” днес отборът си разчисти пътя към поредната титла в Бундеслигата. Преди дни обаче Байерн бе детрониран от Пари Сен Жермен в Шампионската лига.

Лудогорец разгроми Арда в мач без особено значение

Футболният ни шампион Лудогорец разгроми състава на Арда с 4:1 в мач от 30-ия кръг на Първа лига в първата шестица. Гостите поведоха с гол на Тонислав Йорданов в 37-ата минута, но веднага след това Доминик Янков изравни в 39-ата след намесата на ВАР, а впоследствие шампионите и обърнаха. В края на първото полувремето Никола Таравел от гостите си..

публикувано на 15.05.21 в 19:48
Шалке

Изпадналият Шалке изненада борещия се за Шампионската лига Айнтрахт

Изпадналият от елита Шалке стигна до сензационна победа с 4:3 над гостуващия Айнтрахт (Франкфурт), който е един от борещите се участие в Шампионска лига следващия сезон, в мач от предпоследния 33-и кръг в германското футболно първенство. Головете за домакините отбелязаха Клаас Ян Хунтелаар в 15-ата, Бленди Идриси в 52-ата, Флориан Флик в 60-ата и Матю..

публикувано на 15.05.21 в 18:55
Григор Димитров

Димитров срещу Вердаско или квалификант във втория кръг в Женева

Григор Димитров ще срещне испанския ветеран Фернандо Вердаско или квалификант в първия си мач на тенис турнира от сериите АТП 250 в Женева. Димитров получи "уайлд кард" от организаторите на надпреварата и е поставен под номер 4 в основната схема, като по този начин започва диркетно от втори кръг. Негов съперник там ще бъде Вердаско или..

публикувано на 15.05.21 в 17:49
Атанас Атанасов

Монтана и Атанас Атанасов се разделиха

Футболният клуб Монтана и старши треньорът на отбора Атанас Атанасов се разделиха по взаимно съгласие, ден след като монтанци загубиха от състава на Славия с 0:2 на стадион "Огоста".  "Много негативно напрежение се събра около отбора в последната седмица и смятаме, че така е най-добре и за двете страни", заяви президентът на клуба Румен..

публикувано на 15.05.21 в 17:35
Любослав Пенев

ЦСКА София иска повече публика на финала за купата

Футболният клуб ЦСКА София призова здравните власти да допуснат по-голям брой публика на финала за Купата на България, който трябва да се изиграе в сряда на Националния стадион "Васил Левски". "Червените" се изправят срещу тима на Арда в преследване на първи трофей от доста време насам, но според действащите противоепидемични ограничения на..

публикувано на 15.05.21 в 15:56
Новак Джокович

Джокович на полуфинал в Рим след здрава битка с Циципас

Световният номер 1 Новак Джокович показа невероятната си устойчивост, за да надвие гърка Стефанос Циципас с 4:6, 7:5, 7:5 в мач от четвъртфиналите на майсторския тенис турнир в Рим, изиграл се в рамките на два дни. Вчера Циципас взе първия сет и поведе с пробив в началото на втория, преди срещата да бъде прекъсната заради дъжд. В продължението..

публикувано на 15.05.21 в 15:49
Александър Лазаров

Контузия спря Лазаров в Йерусалим

Националът за Купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна в полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Йерусалим (Израел) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 6 Лазаров се отказа малко след началото на втория сет заради физически проблем в мача срещу петия в схемата Зейн Хан (САЩ) при резултат 0:6, 0:2. Въпреки..

публикувано на 15.05.21 в 15:45