Меси не вкара на отбори от Мадрид за първи път от 15 години

Лионел Меси

Лионел Меси регистрира личен антирекорд, след като Барселона завърши 0:0 с Атлетико (Мадрид) в мач от 35-ия кръг на испанското първенство по футбол. Капитанът на каталунците за първи път от 15 години не вкарва гол в един сезон на двата съперника от Мадрид – Атлетико и Реал в общо 4 шампионатни мача.

Барселона загуби при гостуването на „дюшекчиите“ 0:1, срещу Реал на „Камп Ноу“ тимът на Барса отстъпи с 1:3, а голът вкара Ансу Фати. В Мадрид каталунците загубиха с 1:2, като голът реализира защитникът Оскар Мингеса. Атлетико пък остава без победа като гост на Барселона в първенството от 2007 г., като в този период записа 4 равенства и 10 загуби.

Нулевото равенство срещу Атлетико сериозно намали шансовете на Барселона в битката за титлата. Атлетико е лидер в класирането със 77 точки, но може да бъде изместен днес от Реал, ако „белите“ спечелят домакинството си на Севиля. Барса е на второ място със 75 точки, Реал има 74, а четвъртият Севиля – 70 т.

Айк Мнацаканян

Айк Мнацаканян достигна до схватка за олимпийска квота

Българският национал Айк Мнацаканян се класира на полуфиналите в категория до 77 килограма класически стил от олимпийските квалификации в Истанбул, Турция, след като записа три минимални победи. Олимпиецът от Токио 2020 е само на още един успех от класиране за Париж 2024. Мнацаканян започна турнира с победа с 3:1 срещу испанеца Маркос Санчес-Силва,..

публикувано на 09.05.24 в 17:41
Ангел Кодинов

Ангел Кодинов остана последен във финала

Българинът Ангел Кодинов остана последен, девети във финала на 1000 метра едноместно кану на Европейската олимпийска квалификация по кану-каяк в Сегед (Унгария). Кодинов, който бе шести във втора серия с 4:14.54 минути и първи в първия поуфинал с време 3:58.54 минути, измина дистанцията от 1000 метра за 4:44.38 минути във финала. Победата с време..

публикувано на 09.05.24 в 17:39

Мирослава Минчева отпадна на 25 метра пистолет на СК в Баку

Мирослава Минчева не успя да влезе във финал на 25 метра спортен пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку, Азербайджан. Българската състезателка стреля отлично и само по-слабите десетки я лишиха място от първите осем финалистки. Минчева завърши с актив от 583 точки (289 от прецизната стрелба и 294 от бързата).  Пет състезателки..

публикувано на 09.05.24 в 17:26

Кубарси подписа нов договор с Барселона

Защитникът на Барселона Пау Кубарси удължи договора си с испанския клуб, съобщи официалният сайт на Барселона. Срокът на договора е до 30 юни 2027 г. Сумата за откупуване на играча е в размер на 500 милиона евро. През настоящия сезон в испанската Примера дивисион 17-годишният Пау Кубарси изигра 15 мача. Бранителят има и три мача и една..

публикувано на 09.05.24 в 15:19

Ангел Кодинов е финалист на олимпийската квалификация в Сегед

Ангел Кодинов се класира за финала на 1000 метра едноместно кану на европейската олимпийска квалификация по кану-каяк в Сегед (Унгария). Кодинов завърши шести във втора серия с време 4:14.54 минути и продължи на полуфиналите. Българинът се представи отлично в първия полуфинал и спечели с 3:58.54 минути, което му осигури място на финала в..

публикувано на 09.05.24 в 15:01

Ман Юнайтед пожела звезда на Кристъл Палас

Полузащитникът на Кристъл Палас Майкъл Олисе може да продължи кариерата си в Манчестър Юнайтед, съобщава The Sun. Според източника „червените дяволи“ са готови да платят около 70 милиона евро за 22-годишния французин. Астън Вила и Арсенал също се борят за играча. През този сезон Олисе участва в 17 мача във Висшата лига, в които отбеляза 9..

публикувано на 09.05.24 в 13:52
Фернандо Каранга

Каранга поднови тренировки с ЦСКА София

Нападателят Фернандо Каранга поднови тренировки с ЦСКА и може да попадне в разширения състав за съботното гостуване на Лудогорец в мача от втория кръг в първата шестица на българския футболен елит. Каранга, който се оплакваше от болки в  прасеца и не участва в заниманията на отбора в предишните два дни, тази сутрин се включи в единствената за деня..

публикувано на 09.05.24 в 13:32