Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Анестина Левенова от клуб "Делфините": И в бъдеще ще се отдам на доброволчеството

Снимка: ФБ/ TimeHeroes

"Спечелихме второ място в „Купата на героите“, но за мен това си е 100-процентова победа, защото през изминалата година ние от клуб „Делфините“ дадохме сърце и душа за каузите и това показва, че нашите усилия са наистина забелязани и оценени“, каза в „Преди всички“ Анестина Левенова, ученичка в 11 клас, доскоро президент на клуб "Делфините" във Варна за наградата на доброволческото състезание  - “Купата на героите".

Това е инициатива на платформата за дарителство – TimeHeroes - мрежа от доброволчески ученически клубове в страната, които организират различни мисии в помощ на уязвими групи и хора в нужда.

„Не мога да кажа, че през миналата година пандемията ни е попречила да организираме мисиите си, няколко наши отличителни кампании са коледната -  за Центъра  „Живот под дъгата“ за деца от аутистичния спектър, както и за SOS семейства в риск във Варна, това е кризисен център за жертви на трафик на хора и домашно насилие, имахме и доста по-малки кампании, но не по-маловажни, всяка беше важна сама за себе си“, разказа още пред БНР Левенова.

"Определено в плановете ми за бъдещето централно място ще продължи да заема доброволчеството, иначе ще кандидатствам "Руска филология с педагогика".

Няма да забравя никога благодарността на педагозите от Центъра за деца с аутизъм, защото там има и деца, изоставени от родителите си или се отглеждат само от единия родител, или от баба си, това са сложни случаи. А ние успяхме чрез нашето дарение центърът да стане дневен, а не само почасов. Така променихме живота не само на децата, но и на техните родители", смята младата доброволка, запалила се по каузата от своя брат, лидер на екип в БМЧК във Варна:

"Това беше пламъкът, който се запали в мен", обобщи Левенова.

Още по темата в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Мартенско настроение в Радио Шумен!

„Делфините” организират благотворителен мартенски базар

Баба Марта наближава, търговците вече са наредили павилионите с мартеници. Именно красивите червено-бели украшения са във фокуса на следващата кампания на младежката организация „Делфините”, каза за „Радио Варна” един от доброволците Анестина..

публикувано на 23.02.21 в 09:00
ВИЖТЕ ОЩЕ
проф. Бетани Хюз

Проф. Бетани Хюз: България е много специално място

В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България". Проф. Бетани Хюз е автор на два епизода "Съкровищата на България" от документалната поредица..

публикувано на 28.11.24 в 11:35

Набират средства за 2 асансьора за достъп на хора с двигателни нарушения до водна среда

На 3 декември над 100 държави ще отбележат Щедрия вторник, празник на дарителството и доброволчеството. България ще се включи в инициативата за седми път. Официален партньор на глобалното движение у нас е Фондация „BCause“. Тази година в..

публикувано на 27.11.24 в 11:24
Проф. д-р Людмил Вагалински

Проф. д-р Людмил Вагалински за Хераклея Синтика

Проф. д-р Людмил Вагалински е ръководител на разкопките на Хераклея Синтика от Националния археологически институт с музей към БАН. Хераклея Синтика се намира в долината на река Струма, на около 2 км северозападно от град Рупите и на около 10 км..

публикувано на 26.11.24 в 16:51

Разплетоха загадката чия е една от статуите, открити в Хераклея Синтика

Кой е изобразен на великолепната и много добре запазена първа статуя , открита това лято в античния град Хераклея Синтика? Има ли връзка между нея и втората скулптура, която тепърва ще се реставрира и все още се проучва?  Четири месеца след..

публикувано на 26.11.24 в 09:15

Сатиричният театър дигитализира фотоархива си, за да опази спомена за поколения творци

От грижа за паметта – така Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър "Алеко Константинов", мотивира решението снимките от хиляди постановки да бъдат сканирани във възможно най-високо качество, възстановени и показани . Това са образите..

публикувано на 24.11.24 в 14:58
Бойко Чавдаров

Бойко Чавдаров - гражданин на света

Бойко Чавдаров е гост в рубриката "Америка- илюзии и реалности ". От България през Япония и Канада до Америка. С мечта да се завърне отново в Родината! "Имаше период ,когато  ако ме попитат какъв съм, беше ми трудно да отговоря. Живеейки на 3..

публикувано на 21.11.24 в 17:57
LOFAR е най-големият радиотелескоп, работещ на най-ниските честоти, които могат да се регистрират от Земята.

Как се прави космическа наука с лопати…

Изложбата, посветена на 70 години от създаването на Европейската лаборатория по физика на елементарните частици и 25 години от членството на България в научна организация, отваря врати днес. Домакин е Физическият факултет на Софийския университет...

публикувано на 21.11.24 в 11:40