Изронен асфалт, камъни, прах - това е ежедневието по улица „Руен“ от години. С всеки изминал ден дупките стават по-големи, недоволството на хората също нараства. Идва миг на радост преди година, когато машини влизат и започват да подготвят терена за полагане на асфалт, но спират.
"Остъргаха, оставиха. Един път казват, че ще има воден цикъл, втори път казват, че няма да има воден цикъл и улицата е така. Колите се изчакват една друга да заобиколят дупките. От локвите не знаеш колко са дълбоки дупките", каза жител на селото.
"Миналата година, март месец, дойдоха и остъргаха за една седмица. Не знаем ще се асфалтира ли, няма ли. Като вали дъжд стават огромни локви, колите минават, пръска се навсякъде, камъни хвърчат. Това е проблем, децата не могат да играят на улицата. Искаме да знаем ще се асфалтира ли, плащаме данъци всяка година. Като млад човек, който е избрал да живее на село, на чист въздух, плащам си редовно данъците, искаме да имаме хубави улици, а не това", допълни жителка на Калипетрово.
"Правили сме си сами много неща по улицата. Преди 30 години изкопаха един канал за ВИК, развалиха асфалта и половината платно остана на камъни, на пръст. Ние сме си носили камиони с камъни да си сипваме, да не газим в калта. Пълнили сме си дупките с цимент, с пясък, но то е нетрайно", допълни друг жител на селото.
И всичко това на фона на наскоро асфалтирани улици в селото. И въпреки, че улица „Руен“ и съседните ѝ не са включени в този списък, кметът на селото Никола Узунов призовава за още малко търпение.
"Още миналата година май месец трябваше да започне този воден цикъл, но на нас ни е ясно, че не може да бъде асфалтирана улица, на която предстои да бъде направен канал. При улици, които имат одобрен проект е въпрос на време. Не мога да кажа защо това нещо се бави. Имам по-голямо желание от тях самите да се изпълни проектът. Неприятно е, знам, запознат съм, хората са прави да си кажат неволите".
От Общината и ВиК потвърдиха, че проектът за канализация е задвижен. Очаква се разрешение за строителство и прогнозата е до края на юли строително-ремонтните дейности да започнат.
Повече можете да чуете в звуковия файл.Няма увеличение на фалшивите банкноти, но ако влезем в еврозоната (което не е добре за нас, българите), това автоматично ще завиши количеството фалшификати в България. Това каза в интервю за БНР финансистът Макс Баклаян, който коментира темата след засечена фалшива банкнота от 500 евро. Когато става въпрос за банкноти с голяма..
Има самобитни български празници, които е трудно не само да бъдат показани, но и обяснени на чужденците. За щастие, те са понятни за българската диаспора. В Израел тя е доста голяма в сравнение на броя на населението на малката държава. Заради ограниченията за събиране на хора по време на войната, Денят на народните будители се..
Израелската армия и полиция, както в цял свят, имат поделения за служебни кучета. Но много преди началото на войната, през 2021 година се създава и гражданско сдружение за търсене на изгубили се по една или друга причина хора. Само в Израел , без да има война, те са около 4 000 годишно. С Майк бен Яков – ръководител на частна фирма, към която..
Най-голямата ямболска църква „Св. Николай Чудотворец“ ще посрещне, след по-малко от месец, храмовия си празник с реставрирани икони. Зографът Андрей Крясков е посветил своя талант, опит и знания за възстановяването на светите образи в иконостаса на катедралния храм. Андрей Крясков е на 33 години, роден е в молдовския град Тараклия, но от 17..
Могат ли модерни училищни лаборатории с изкуствен интелект да заменят старите компютърни кабинети? Има достатъчно порив в образователната система това да се случи , смята д-р Александър Ангелов, управител на Центъра за творческо обучение. От 2008 г. центърът работи в областта на образователната трансформация. Ангелов е член на комисията за..
Днес се навършват 190 г. от рождението на Любен Каравелов – виден български революционер, поет, писател, журналист, етнограф. Името на Каравелов носи едно от най-малките училища в България, в което учат едва десет деца - това във високопланинското тетевенско село Бабинци, намиращо се на 1100 метра надморска височина. Училището чества своя..
"Винаги бяхме плавали по топли морета, Норвегия стоеше малко настрани , за нея не се говори много, но когато разбрахме със съпругата ми за круиз от Хамбург по бреговете на Норвегия, веднага я убедих да се запишем за това пътуване", разказа в предаването "Нощен хоризонт" фотографът Валери Бобенков , който обича да пътува. Това лято през..
Не мисля, че задача № 1 е как да се направи правителство с министър-председател Бойко Борисов. Това заяви пред БНР Румен Овчаров...
" Бойко Борисов трябва да докаже днес, че не е в страстна прегръдка с Делян Пеевски и че той не му шепти интимно на ухото с кого да говори, с кого да..
Не се мисли в посока на всяка цена да заработи Народното събрание. Самите партии си дават време за консултации, за да се види може ли да се оформи..