Бенфика и Ференцварош с победи в Шампионската лига

Бенфика победи като гост Спартак (Москва)

Португалският Бенфика победи като гост с 2:0 Спартак (Москва) в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол.

Гостите решиха всичко след почивката.

6 минути след подновяването на играта Рафа Силва с мощен удар откри резултата, а в 74-ата минута резервата Жилберто вкара втория гол.

Ференцварош се наложи също с 2:0 над Славия (Прага) у дома.

Минута преди края на първото полувреме украинският защитник на Славия Тарас Качараба си отбеляза нелеп автогол.

Второто попадение бе на друг украинец - Игор Харатин от дузпа в 50-ата минута.

Динамо (Загреб) и Легия (Варшава) завършиха 1:1.

Хърватите поведоха в 59-ата минута с гол на звездата си Бруно Петкович, но резервата Ернест Мучи донесе равенството на Легия в 82-ата.

Реваншите са след седмица.

Диа Евтимова

Българки губят на тенис турнира в Созопол

Диа Евтимова загуби в полуфиналите на турнира по тенис в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара срещу словенката Настя Колар с 6:7, 5:7. Поставената под номер 4 Евтимова на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, който Колар взе с три поредни точки в тайбрека. Във втората част Евтимова поведе с 4:1 гейма, но отново допусна обрат...

публикувано на 18.09.21 в 15:57
Гарет Бейл

Контузия вади Гарет Бейл за дълго от игра

Уелският национал по футбол на Реал (Мадрид) - Гарет Бейл, ще отсъства от терените между 8 и 10 седмици. Това твърди журналистът Мигел Анхел Диас от радио "Копе”, позовавайки се на информация от скорошни прегледи. Нападателят има скъсване на сухожилието под коляното на десния крак, като травмата си той получи преди около седмица. В началото се..

публикувано на 18.09.21 в 15:17
Фенове на Пирин поискаха оставката на треньора

Привържениците на Пирин (Благоевград), обединени на страницата Пирин Ултрас, излязоха с обръщение към собственика Пол Белогур и всички свързани с ФК Пирин (Благоевград). В отвореното писмо те искат оставката на старши треньора Уорън Фийни. Публикацията на привържениците идва броени часове след снощната загуба от Арда с 0:3 в двубой от осмия кръг на..

публикувано на 18.09.21 в 14:31
Ювентус обяви загуби от 209.9 млн. евро

Ювентус обяви загуби от 210 милиона евро

Италианският футболен гранд Ювентус обяви загуби от 209.9 млн. евро до юни тази година. През миналата година тима от Торино загуби  89.7 млн. евро, а от клуба обясниха увеличението с пандемията от коронавирус. Продължаващото разпространение на COVID-19 е имало „значителен, директен, негативен ефект“ върху приходите, най-вече от липсата на..

публикувано на 18.09.21 в 11:12
Хебър победи националния отбор на Бахрейн в контрола

Хебър победи Бахрейн в контрола

Волейболният Хебър (Пазарджик) победи с 3:0 гейма националния тим на Бахрейн в контрола, която се игра в столичната зала "Христо Ботев". Мачът бе част от подготовката на тима за участието му в Шампионската лига. Отборът на Камило Плачи в следващите дни ще изиграе още една проверка, след което заминава на подготовка в Италия.

публикувано на 18.09.21 в 11:09
Лионел Меси

Меси прибира 110 млн. евро от Пари Сен Жермен

Аржентинската звезда Лионел Меси ще получи чисто поне 110 млн. евро от Пари Сен Жермен, ако изпълни тригодишния си договор с клуба, съобщи вестник “Екип”. Изданието разкри в детайли условията на споразумението между футболиста и клуба, като тук не се включват различните клаузи за постигнати резултати и изиграни мачове. За всеки един от тези..

публикувано на 18.09.21 в 10:34
Левски приема днес ЦСКА 1948

Левски – ЦСКА 1948 пряко по „Хоризонт“

Два мача от 8-ия кръг на футболното ни първенство ще се изиграят днес. От 17 и 30 ч. Черно море приема Локомотив (София). От 19 и 45 Левски посреща ЦСКА1948, като този мач ще предаваме пряко по програма „Хоризонт“. Във Втора футболна лига предстоят пет мача от 10-ия кръг. От 15 ч. играят Миньор (Перник) – Монтана. От 17: Втори отбор..

публикувано на 18.09.21 в 08:29