Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Майки на деца със специални потребности в Добрич организират благотворителен концерт

Снимка: Мая Щърбанова

Майки на деца със специални потребности от сдружението „Ние 2020“ в Добрич организират тази седмица благотворителен концерт. Събитието е под надслов „И ние можем! Дайте ни шанс!“, а в него участие ще вземат редица певци и танцьори. Целта на концерта е да се съберат средства за изграждането на център за деца със специални потребности, в който те да се забавляват и обучават.

На сцената на Летния театър в Добрич на 12 август, четвъртък, ще излязат да пеят и танцуват редица изпълнители, обединени от общата идея да помогнат на майките на деца със специални потребности в нелеката им борба, както с поставените с години етикети върху децата им, така и с вечната нужда от пари за тяхното адекватно отглеждане. По думите на един от организаторите и председател на сдружението „Ние 2020“ Камелия Тодорова това няма да бъде просто концерт, предвидена е и фотоизложба, подготвени са и тениски и значки, които зрителите ще могат да си закупят.

"Искаме да поднесем на публиката нещо различно, когато влизат да се огледат и да видят портретите на нашите дечица, които са толкова усмихнати, щастливи, доволни и да покажем, че и те са като другите деца. На всеки портрет ще има послание какво може това дете. Единствено техният свят е по-различен и аз смея да твърдя, че техният свят е по-чист от наши свят. Това е нашата цел - да запознаем гражданите на Добрич с нашите деца - да са по-толерантни", каза за БНР Камелия Тодорова.

Яна Галинова е също част от сдружението „Ние 2020“, тъй като нейният брат е аутист. Това я и подтиква да вземе участие в концерта не само като организатор, но и като изпълнител.

"Това е причината, главната причина, другата причина е и моето недоволство относно неразбирането на хората към такива деца и то се вижда, забелязва се – това е втората причина. Първата е брат ми, втората причина е моето недоволство към това, че хората не разбират и не се опитват да разбират такива деца и техните потребности, техния начин на живот".

Другите участници в концерта са Илия Луков, Ивелина Колева, певци от студио „Сарандев“, певците от школата на Нели Грегъри, Дамян Попов, Георги и Мария, както и танцьорите от Ансамбъл „Добруджа“ и клуба по брейк „Кошера“. Яна Галинова споделя, че много бързо всички те са решили, че ще подкрепят тяхната кауза и ще излязат на сцената напълно безплатно.

"Смятам, че в 21- век е нормално това да се случва и надявам се хората малко повече да се опитат да разберат ситуациите, да са малко по-широко скроени“.

Камелия Тодорова е категорична, че основната идея на концерта е хората да се запознаят с техните деца, а събраните средства разбира се ще са добре дошли за изграждането на мечтания от тях център за занимания на децата със специални потребности. Тя уточнява, че в този център ще са добре дошли всички и то напълно безплатно.  За да усетят нашата подкрепа, нека напълним Летния театър с публика, този четвъртък от 19.00 часа. 

Повече можете да чуете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Предизвестената смърт и случайното безсмъртие на културните феномени през очите на учен и дете

Как се раждат и умират културните феномени? Феномени ли са или просто продукти като наскоро загиналото легендарно ICQ? На 28 години платформата за съобщения, която някога ползвахме активно, официално умря. Разработчици се опитаха да реанимират месинджъра като предложиха на хората регистрация на старите акаунти на неофициален сървър, но..

публикувано на 30.07.24 в 17:40
Станислава Пирчева и Павлина Павлова

"Тервел - спасителят на Европа" - за славното минало на българите и поуките за днешния ден

Българската история е тема, която ни е близка и винаги ни вълнува. В "Нощен хоризонт" говорим за историята като урок и поука за днешния ден , в разговор с интересни събеседници и техните гледни точки. В един увлекателен и документално истинен разговор, писателката Павлина Павлова ни пренася в славното минало на България и разкрива нови и..

публикувано на 30.07.24 в 14:48
Анатоли Джоков в действие.

Олимпийски брейк в "Изотопия"

"През последните години брейкът стана доста масов затова и хората, които ръководят Олимпийските игри решиха да го включат в програмат, за да може повече млади хора да се включат. Брейкът винаги е бил атрактивен, интересен и неограничен. Може би това е една от причините тези хора от Международния олимпийски комитет да решат да го включат."..

публикувано на 29.07.24 в 19:22
Милко Клайнер

Олимпийската история на Русе и защо тя започва с колело?

До 11 август светът ще е Олимпиада и вниманието на всички ще е насочено към новите върхове на човешкия стремеж за по-бързо, по-силно, по-точно. Русе има своята олимпийска история и тя е украсена със злато, сребро и бронз, донесени през годините от кануистът Иван Бурчин, скачачът Христо Марков, стрелецът Таню Киряков и борците Валентин..

публикувано на 29.07.24 в 14:01
Якоб ван Бейлен

Световният колекционер на килими има 850 старинни български килима

Нидерландец, живеещ от десетина години във Велико Търново , колекционира български килими и мечтае да създаде Национален музей на българското килимарство .  Якоб ван Бейлен има 850 старинни български килима от 18-и до 20-и век. За него казват, че е к олекционерът с най-много килими в света , определят го и за по-българин от българите,..

публикувано на 29.07.24 в 10:27

Национален парк "Пирин" - богатство за (пре)откриване

В момента и чак до сепември Пирин е  най - посещаваната планина, предупреждава Георги Икономов. " Местата, които са най-натоварени в Пирин през лятото, това са заслон "Спано поле" и "Тевно езеро" . "Тевно езеро" е много мистично място, посочва Икономов и обяснява, че до него може да се стигне по различни маршрути. "Хората в планината..

публикувано на 28.07.24 в 21:13

Експерт: Винената култура се развива. 80 изби предлагат винен туризъм

"Виното е интелектуален продукт . С консумацията научаваме любопитни факти за самия регион, как се произвежда, откриваме философията и страстта, която са вложили в него неговите създатели." Това каза пред БНР Гергана Тодорова – винен специалист, главен редактор на първия онлайн пътеводител за винен туризъм у нас. Винарските изби, които..

публикувано на 22.07.24 в 13:40