На 79 години почина сър Франк Уилямс, основател на едноименния отбор във Формула 1.

"Дейли мейл" съобщи, че миналият петък той е бил приет в болница.

"Сър Франк почина мирно тази сутрин, заобиколен от семейството си", написаха от отбора "Уилямс" в социалните мрежи.

Сър Франк Уилямс основава отбора през 1977 г. и беше негов шеф до 2012 г., когато предаде ръководството му на дъщеря си Клеър.

През 2020 г. двамата напуснаха високоскоростния спорт, след като продадоха "Уилямс" на американски инвеститори.

Под ръководството на Уилямс, който се придвижваше в инвалидна количка след автомобилна катастрофа във Франция през 1986 година, отборът доминираше във Формула 1 през 80-те и 90-те години на миналия век, като в този период спечели 9 титли при конструкторите и 7 титли при пилотите.

Рафаел Надал

Надал преодоля Манарино за 14-ти четвъртфинал в Мелбърн

Рафаел Надал победи французина Адриан Манарино и се класира за 14-ти път на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия Испанецът спечели с 3:0 сета - 7:6, 6:2, 6:2 за 2.40 часа. Съперник на Надал на четвъртфиналите ще бъде победителят от мача Зверев - Шаповалов.

публикувано на 23.01.22 в 08:34
Барбора Крейчикова

Барбора Крейчикова - Мадисън Кийс на четвъртфиналите в Мелбърн

Чехкинята Барбора Крейчикова и американката Мадисън Кийс оформиха първата четвъртфинална двойка на Откритото първенство на Австралия по тенис. В мачове от 4-тия кръг, 4-тата в схемата Крейчикова надигра с 6:2, 6:2 Виктория Азаренка, а Кийс елиминира 8-та испанка Паола Бадоса с 6:1, 6:1. Четвъртфиналистка е и американката Джесика Пегула след..

публикувано на 23.01.22 в 08:19
Себастиен Ожие

Себастиен Ожие пред първа победа за сезона

Себастиан Ожие (Франция, GR Yaris) се доближи на крачка от рекордна девета победа в Монте Карло, . Преднината на Ожие пред втория Себастиан Льоб (Франция, Puma) е  с почти половин минута от  в първия кръг на   Световния рали шампионат (WRC). Днес са последните четири скоростни отсечки с дължина от 67.26 километра.

публикувано на 23.01.22 в 06:49

Манчестър Сити взе само точка от Саутхемптън

Саутхамптън стана първият отбор, който успява да вземе точка на Манчестър Сити, от края на октомври.  След 12 поредни победи в първенството "гражданите" допуснаха грешка на "Сейнт Мерис", като срещата завърши 1:1.  Домакините поведоха още в седмата минута с попадение на Кайл Уокър-Питърс. Изравнителното попадение бе дело на Аймерик Лапорт изравни в..

публикувано на 23.01.22 в 06:41

Интер с труден успех срещу Венеция

Отборът на Интер постигна обрат и записа труден успех с 2:1 над гостуващия Венеция в мач от 23-ия кръг на италианското футболно първенство. Тома Анри даде аванс на “крилатите лъвове” в 19-ата минута, но “нерадзурите” стигнаха до ценния успех след голове на Николо Барела в 40-ата минута. Победното попадение вкара Един Джеко в самия края на редовното..

публикувано на 23.01.22 в 06:35
Щафетата на Норвегия спечели в Антхолц-Антерселва

Щафетата на Норвегия триумфира в Антхолц-Антерселва

Щафетата на Норвегия, в състав Каролин Офигстад Кнотен, Тирил Екхоф, Ида Лиен и Ингрид Ландмарк Тандреволд, спечели щафетата на 4 х 6 км за жени в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. На второ и трето място на почетната стълбичка се наредиха щафетите на Русия (Валерия Васнецова, Кристина Резцова, Ирина Казакевич и Юлияна Нигматулина) и..

публикувано на 22.01.22 в 18:22
Славия загуби от Металист с 0:5

Украинци вкараха пет гола на Славия

Футболният Славия допусна тежко поражение срещу Металист Харков с 0:5 във втората си проверка на лагера в Турция. Двубоят започна зле за "белите" и още в 4-ата минута Йевхен Подлепенец даде преднина на Металист. В 32-ата минута удар на Маилтон от пряк свободен удар се отби в гредата зад Светослав Вуцов, а славистите опитаха да отвърнат с..

публикувано на 22.01.22 в 18:16