Много дълго време не сме реформирали тази система, тя в момента дава много сериозни дефекти, смята Господинов.
В дистанционното обучение се губи не толкова част от материала, колкото „навързването“ му, а това пречи на учениците да надграждат, отбеляза той.
По думите му най-големият проблем на неученето е, когато един ученик изобщо не иска да чува или да каже нещо по даден предмет. Според Иван Господинов учителите трябва да имат чувствителност именно към темата защо учениците не учат.
Съвременните деца малко се дърпат от социалните мрежи в опит да намерят нещо по-интересно, което да не им губи времето, сподели свои наблюдения Господинов, който има преподавателски опит от 2014 г.
Пандемията може би ни научи, че техническите предизвикателства не са единствените, подчерта той.
„Трябва доста по-отрано да планираме образованието на децата. Може би в бъдеще ще сме подготвени вече за подобен тип кризи и ще знаем какви биха били последствията, ако едни деца бъдат отделени във форма на дистанционно обучение.“
С натрупването на много пропуски, ако не наваксат, ще има деца, които няма как да продължат да учат, допълни Господинов, според когото дори пълните отличници в момента „са изпуснали или можеха да учат повече, както всички деца, ако не бяха толкова много в дистанционно обучение“.
Иван Господинов предлага да се помисли дали на места не трябва да има по двама учители в класна стая, защото наваксването ще е много трудно.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
" Учебните програми имат нужда от много сериозна актуализация . Промените, които се правят, са абсолютно козметични, на парче – отпадане на някой термин, местене на материал от един клас в друг, което не е реална промяна. Има нужда от концептуална, философска промяна на учебните програми, така че да бъдат фокусирани върху уменията,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския съюз по делото "Екострой", което е постановено на 21.11.2024 г. С решението разпоредбите на Закона за пътищата и Закона за движението по пътищата, касаещи налагането на административни наказания и..
Не съм чувал за такава инициатива - да отменим домакинството ни на предстоящата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, която трябва да се проведе в София. Не знам да има някакви притеснения или страната ни да реши да се откаже . Това заяви пред БНР избраният за председател на форума проф. Николай Ненов - директор на Регионалния..
Дали ние като общество реално не оставаме встрани от световната заплаха - пандемия от самотници ? Самотата е обзела света, които иначе комуникира безпрепятствено. Дори самата Световна организация е обявила Самотата като глобален проблем за общественото здраве . Защо е така, какви ще бъдат в бъдеще последствията от самотата , разказва за "Нощен..
" Яко е да си отговорен - събитие за бъдещето " беше една кампания за видеа в подкрепа на безопасното движение по пътищата и образованието в тази посока. Зад инициативата стоят родителите на едно младо момче, което загуби живота си при катастрофа. Красимира Манолова е майката на 17-годишния Стефан, който загина в пътния инцидент. Пред БНР тя..
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият министър Теменужка Петкова ще получи негативен знак за еврозоната в понеделник. Това прогнозира пред БНР Георги Кадиев, бивш заместник-министър на финансите, лидер на партия "Нормална държава"...
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди..