„Аз съм тук вече 15 години, аз съм земеделска производителка, приготвям ракия. Американка в Кюстендил“, представя себе си тя в интервю за БНР.
„Моят съпруг е българин. Това е основната причина да остана в България.“
В далечен Ню Йорк Кейси е била телевизионен продуцент. Ежедневието било забързано и времето не стигало за нищо.
„Къща, достатъчно пари, но няма живот.“
В България имала идея да работи в киноцентъра. Опитала за няколко години, но признава, че сърцето ѝ вече не е в това.
„В България се доближих до природата – за храна, за земеделска работа“, споделя Кейси Ангелова.
Тя поддържа свой блог за храни и земеделие.
Вместо с череши, с каквито всички в региона се занимават, със съпруга ѝ решили да заложат на трюфелите и през 2013 г. засадили 800 лешникови дръвчета. И вече събират реколта от трюфели с помощта на кучето Клер.
„Нашият сорт е зимен – от началото на декември до края на март. Този сезон не е толкова добър, колкото миналия. Имаме проблем и с дивите прасета.“
Съвсем скоро са отворили малка крафт дестилерия.
„Имам желание да приготвям добри алкохолни напитки – черешова ракия и крафт джин. Има билки в Осоговската планина, в Конявската планина, много богато биоразнообразие и това ще бъде тайната за нашия джин. Да използвам всичките хубави неща на бългаската природа и нашият джин да има вкус на нашия район.“
Кейси смята, че като чужденка у нас е имала късмет. Харесва инициативата „Мулти Култи“, защото по думите ѝ така разбираме другите по-добре.
„Мулти Култи“ – много харесвам тази философия. Няма значение откъде идваш. В края на деня храната, културата, музиката – това е нещо като „лепило“, всички заедно. Всички харесваме храна, култура, музика.“
Повече чуйте в звуковия файл.
"От баща ми съм взела любопитството към неугледни, обикновени места, понякога откровено неугледни. Обичам и на хубаво, обичам и на улично, сърдечно и непретенциозно. Категорично преживявам местата през храната и напитките. Работя това, което работя, защото това е подходът ми в живота ." Андреа Пунчева е главен редактор на списанието за вино..
Десетокласникът Стоян Добрев от Националната природо-математическа гимназия спечели сребърен медал на Европейската олимпиада в столицата на Латвия Рига, проведена в началото на май. Той е от Сандански. Все още не е решил дали да продължи образованието си с химия или с биология, дали да учи медицина или фармация. "Научих, че сме изключително интересни..
Подписка в защита на дърветата в пешеходната централна зона на Добрич започна Гражданската инициатива "Да спасим от изсичане – "подмяна" живите дървета в центъра на град Добрич“. Подписи се събират вече две седмици. Поводът е идеен проект, одобрен от Община Добрич, за предстоящ ремонт на центъра. В първия му етап е предвидено 70 многогодишни..
Три дни преди изборите за нов ректор и ръководство, Великотърновският университет се тресе от скандали. Преподавателят по журналистика доцент Иво Инджов показа пред журналисти съобщение, което е получил от настоящия ректор, в което са заплашвани трима преподаватели. Ректорът професор Христо Бонджолов, който управлява два последователни мандата и няма..
"Т ризъбецът на желанието" е книга, която е свързана с тайната на този магически инструмент. Върху него са гравирани няколко магически формули. Една от формулите, достигнала и до нас е символни закодирани магически формули на материализацията . На правилното изграждане на волевия процес, процесът на осъществяването, на постъпателните..
"Голяма част от репортажите ми прозвучаваха за първи път в предаването "12+3" на програма "Хоризонт". Може би 1800, а после те се излъчваха и в "Нощен Хоризонт". Това е моята 8 книга, в която са включени моите срещи с хората по страната", каза в "Нощен Хоризонт" Румен Стоичков за новата си книга - "Броеница от гласове" . Стоичков има 2000..
Конференция, посветена на 80 години от спасяването на българските евреи и фестивал на документални филми на тази тема, се провежда тази седмица в Израел. Организаторът на събитията е американският режисьор-документалист Джеки Комфорти. В неговото творчество се очертават две основни теми: Холокоста през време на Втората световна война и..
"Ние сме жалка картина. Били сме по-бедни, по-гладни, много по-потиснати. Но толкова морално отвратително състояние нашето общество никога не е имало..
" Стана невъзможно да се избере правителството, което беше представено пред обществеността. Този шанс беше пропилян заради това, че се случи рискът да..
Във всяка една нормална държава думите и действията на съпредседателите на "Продължаваме промяната", за които научихме вчера, щяха да доведат до..