"Всичко е догонващо събитията. Няма стратегия. Върви се по инерцията, по която се водеха ГЕРБ едно време".
Това е изводът на общественика музикант Венци Мицов, който реши да си постави трета ваксина по време на празниците.
Той изрази възмущението си, че през почивните дни около Коледните и Новогодишните празници в София са работили, по думите му, едва пет пункта за ваксиниране. Опашките са били огромни и вероятно много хора са се отказали заради нежелание или невъзможност да чакат. Според Мицов с неправилната организация се е пропуснала златна възможност да бъдат имунизирани повече хора, каквато е една от главните цели на новите управляващи.
"Думата на хилядолетието в България е "след дъжд качулка". Ще пуснем всички пунктове в пика на пандемията, когато хората ще се заразяват на опашката. Аз се заразих на такава опашка, че после лежах и в болница".
Интервюто с Венци Мицов в предаването "12+4" можете да чуете в звуковия файл.
"Надпяване" е класация за народна музика, чиято цел е всеки месец да представя произведения в различни стилове, подредения в няколко категории, състезаващи се в рамките на една календарна година. Форматът обхваща авторски произведения, нова, етно, традиционна музика, която се доближава до вкусовете на аудитория от различни възрасти, с различни..
Никола Калистрин постигна за момента най-доброто си класиране на световна купа по ски-алпинизъм . Това се случи в курорта Шахдаг, Азербейджан, където се провежда втората за сезонаСветовна купа за мъже и жени. В дисциплината "скоростно изкачване" Калистрин зае 29 място по трасето с дължина 2650 м и денивелация 490 м. Победи Реми Боне от Швейцария...
На 3 януари 2024 г. нощното предаване на програма "Хоризонт" на БНР – "Нощен Хоризонт" отбеляза своя 41-ви рожден ден. Той е и повод да се върнем назад в годините и да си спомним за знакови предавания и журналисти, работили в „Хоризонт“. За първи път младежката радиостанция "Хоризонт" излъчва на 5-ти октомври 1965-та - първоначално само във..
Мария и Андрей Щремфел са една от най-известните двойки в алпинизма, заедно са от близо 50 години. През 1990 г. стават първото семейство, изкачило Еверест . Андрей е двукратен носител на наградата "Златен пикел". И двамата са международно сертифицирани алпийски водачи, десетки години водят хора в планините по света. Миналия месец Андрей Щремфел..
Рубриката от 29.12.24 година. Изречение на месеца: "Започна да гледа трезво на нещата и се пропи". Автор е Костадин Поповски.
Това е идеалното центристко правителство, за което Бойко Борисов трябва да бъде поздравен. Много голямо събитие става в страната. Така..
"Оставаме в готовност - код жълто, условно ." Това каза пред БНР Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ),..
"Знаците сочат натам, че той е и прежален, и похарчен . Може би се е превърнал в прекалено непоносим дори за онези, които досега поощряваха..