Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Доц. д-р Ангел Кунчев: Човек като иска да работи нещо, независимо къде, намира начин

доцент д-р Ангел Кунчев
Снимка: БНР
Главният държавен здравен инспектор доцент Ангел Кунчев в младежките си години не е подозирал, че ще се занимава в живота си с медицина. В рода му няма лекари.

Биологията и химията са му били интересни и решава да кандидатства с тях.

"И горе-долу случайно попаднах в медицината. Горе - долу толкова случайно попаднах в епидемиологията.“

Търсейки възможност да работи в района, в който е роден, доцент Кунчев започва работа в ХЕИ-Хасково.

"Човек като иска да работи нещо, независимо къде, намира начин."

доцент д-р Ангел Кунчев

Той не е сменял специалността, въпреки че работата не е лесна.

"В интерес на истината има периоди, такива критични, както  е сега пандемията, но не само. Между другото хората надали знаят, че всъщност превантивната медицина се занимава не само с бактерии и вируси, а с един куп други неща - с отрови, ако щете, с пестициди, с качествата на въздуха, на водата, на хранителните продукти, радиацията, влиянието на мобилните антени, много, много области имат отношение към човешкото здраве."

доцент д-р Ангел Кунчев

Доц. д-р Ангел Кунчев е завършил Медицинския институт в Пловдив през 1985 г. и оттогава се занимава с епидемиология.

Последователно е работил в отдел "Противоепидемиологичен контрол" на ХЕИ-Хасково (от 1986 г.) и отдел "Противоепидемичен контрол" на Министерството на здравеопазването (от 2001 г.), а от 2008 г. е директор на отдел "Надзор на заразните болести" в Министерството на здравеопазването.

През 2011 г. е преназначен като главен държавен здравен инспектор към Министерството на здравеопазването на България.

Повече чуйте в звуковия файл.


По публикацията работи: Евелина Стоянова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
 Проф. Панайот Карагьозов

Проф. Панайот Карагьозов: "Петте кьошета" е роман пъзел, в които героите постигат катарзис

"Може би преди три години започнах да пиша романа , паралелно с разказите, които изненадващо за себе си, също започнах да пиша по време на пандемията, сподели за "Нощен Хоризонт" проф. Панайот Карагьозов, преподавал дълги години в СУ и автор на новата си книга-  "Петте кьошета" . "Петте кьошета" е първият роман на проф. Панайот Карагьозов , който..

публикувано на 16.07.24 в 10:42

Кристина Александрова: Човек до последно трябва да опитва да постигне дори невъзможното

Весела и небрежно звучаща като италианска канцонета – така описва себе си оперната певица Кристина Александрова, гост в рубриката „Горещо сърце“. Тя е незряща и от няколко години работи като музикотерапевт с деца и младежи от Дневния център за хора с епилепсия в София.  На 44 години Кристина Александрова продължава да сбъдва мечти, да се..

публикувано на 14.07.24 в 07:05
Надка Денчева

77-годишната Надка Денчева - спортната гордост на Павликени

Павликени има своята нова спортна гордост. 77-годишната Надка Денчева смая всички и с майсторство и издръжливост спечели златния медал за ветерани на 50-ия национален мастърс турнир по тенис на маса в курортния комплекс "Албена". Бившата трактористка не се дава на младите , продължава да спортува, готви се за следващия си турнир и е запалена фенка..

публикувано на 13.07.24 в 07:50
Владимир Карамазов

Владимир Карамазов: Фотографията дава възможност да разказваш

Фотографията дава възможност да разказваш. Това каза в предаването "РадиоТочка" актьорът Владимир Карамазов, който е и награждаван фотограф. "В последната година и половина се пренасочих към най-смислената част от фотографията, заради която исках да стана фотограф, защото исках да започна да разказвам моите истории и темите, които мен ме..

публикувано на 12.07.24 в 19:26

Марина Маринова: Музиката винаги е с мен

"Музиката винаги е с мен, независимо къде се намирам". Това каза в интервю за предаването "Хоризонт за вас" и рубриката "От другата страна на Радиото" музикалният редактор Марина Маринова, която е и водеща на "Музикална шарения". Тя работи в БНР от година и споделя, че се чувства точно на мястото си.  "Може би слушателите ме свързват с народната..

публикувано на 12.07.24 в 15:55
Емил Пеняшки

Емил Пеняшки: Животът не е в крайности

"Казвам се Емил Пеняшки и съм на много години вече", казва актьорът, който преди 40 години става част от врачанския театър. "Аз се опитвам да не съм постоянно в роля. Надявам се като изляза от сцената да не съм в роля. Опитвам се да съм си аз." За него най-важното е семейството и децата. След това са мечтите. Съпругата му Капка Пеняшка също е..

публикувано на 30.06.24 в 07:39
Мартен Калеев - писател

Мартен Калеев: Мисията на човека е да инвестира в човечност

Писател, учител, журналист, общественик - такъв е Мартен Калеев. Литературата го среща с добрите хора, с благородни намерения и с горещи сърца. Най-голямото качество на човека е да премълчава, казва авторът на "Всичко и нищо", "Тъгата идва привечер", "Очите на жаждата". Когато даваш, получаваш повече, убеден е Калеев. "Най-голямата..

публикувано на 23.06.24 в 08:00