Най-много хора вярват в живота след смъртта в Турция, Полша, Босна и Херцеговина и Румъния. Страните от Западна и Централна Европа също имат сериозен процент хора (между 40 и 60%) вярващи в живота след смъртта.
"За мен тези резултати далеч не са изненадващи". Това подчерта в интервю за предаването "Хоризонт до обед" Теодора Карамелска, преподавател по социология в Нов български университет:
"Има няколко различни начина да се разсъждава по темата за живота след смъртта", посочи философът и учител Иван Господинов:
"В Будизма става въпрос за реинтернация, тоест за връщането в света под различна форма. Друг вариант на живот след смъртта е, когато имаме място, където душата изчаква известно време и след това се връща или си намира мястото, но така или иначе от тези принципи се вадят много изводи за това какво да правим в момента и сега, как да вземем решения. Около 40% от българите са сигурни, че няма живот след смъртта, но има около 20%, които не са сигурни, както и около 5%, които не са отговорили, тоест все пак има едно поле за по-широка интерпретация и този въпрос не показва детайлно какво точно вярване за живота след смъртта имат предвид. Може би много хора не са били сигурни как да отговорят".
Цялото интервю с Теодора Карамелска и Иван Господинов можете да чуете от звуковия файл.
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър на отбраната и дипломат. Ще се появят нови лидери , изрази убеденост той. Не е възможно Борисов да бъде министър-председател , смята Ноев. Според него това е така и заради..
Две години Австрия блокира пълното присъединяване на България и Румъния към Шенгенското споразумение. Вчера стана ясно, че Австрия вдига ветото. Неофициално това се знаеше още след парламентарните избори в алпийската република, казва Паул Шмид , директор на Австрийския институт за европейски политики. Паул Шмид: Назрял е политическият момент Виена..
Геополитическото противопоставяне ще задушава глобалната икономика в следващите години. Очаква ни вял растеж, фрагментация и най-вероятно търговска война. Това е изводът на повечето наблюдатели на икономическите процеси, пред които стои основният въпрос - какъв ще бъде следващият двигател на растеж? Отговорите са противоположни, но по един от тях като..
Над 2500 души са подписали петицията за преразглеждане на сегашната система от национални външни оценявания във всичките ѝ етапи. Те са достатъчно, за да потвърдим, че такъв проблем съществува , каза пред БНР Ирина Манушева, инициатор на петицията. Според нея обаче проблемът не се разпознава достатъчно ясно, а той пропива цялата..
Фондация "За нашите деца" организира за 12-а поредна година коледната благотворителна кампания "Тази Коледа чудесата правите Вие". За 12-и път със събраните средства фондацията ще подкрепи повече от 3000 деца, семейства и специалисти. От вторник ще бъдем на коледния базар , каза пред БНР Ана-Михаела Търнева, експерт "Развитие на партньорства"..
Губим способността си да лекуваме дори най-често разпространените инфекции, както и да извършваме животоспасяващи операции вследствие на антимикробната резистентност. Това заяви в интервю за „Хоризонт“ доктор Филип Матю от Световната здравна организация. Раждане, трансплантация на органи и дори вадене на зъб могат да се превърнат в опасни и..
Постоянната смяна на правителства в България пречи на приемането на национална програма за борба с антимикробната резистентност. Това заяви за „Хоризонт“ доцент Иван Иванов от Националния център по заразни и паразитни болести. При прекомерната употреба на антибиотици микроорганизмите спират да се влияят от лечение с лекарства, като по данни на..
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър..
Не очаквайте да дадем подкрепа на някого, ако не бъдем потърсени за това. Това каза пред БНР депутатът от ДПС-Ново начало Хамид Хамид и коментира:..