Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Димитрина Германова от Добрич беше класирана на второ място в конкурса „Славянски базар“ – Беларус

За две години тя е взела участие в четири мюзикъла

Димитрина Германова
Снимка: Личен архив

Изключително вълнуваща и изпълнена с успехи е и тази година за талантливото момиче от Добрич Димитрина Германова. 18-годишната ученичка е възпитаничка на Студиото за поп-рок певци „Сарандев“ към „Младежкия център“ в добруджанския град, но името ѝ вече стои редом до тези на професионалистите в мюзикъли на Варненската опера. Димитрина завоюва и Гран при наградата от Националния конкурс „Път към славата“, тя беше класирана на второ място и от международното жури в конкурса „Славянски базар“ – Беларус.

Димитрина Германова е от онези млади хора, за които множеството занимания и ангажименти са не задължения, а начин на живот и израстване. Срещите ми с нея винаги започват и завършват с усмивки, защото самата тя е едно слънчево, обаятелно и приветливо момиче, което в съчетание с огромния ѝ талант и артистичност я превръщат в желан събеседник. Участието ѝ през месец март тази година на певческия конкурс „Път към славата“ е било от огромно значение, защото именно там се прави селекцията и на онзи изпълнител, който да представи България в надпреварата в Беларус. Наградата ѝ осигурява стъпването на тази така мечтана сцена, разказва Димитрина.
Димитрина Германова   Снимка: личен архив

"Много голяма отговорност, защото зад името ти стои цялата страна и ти си длъжен да я представиш по достоен начин, защото цялата отговорност лежи на твоите плещи и рамене. Приех го много сериозно, исках да се представя добре не само заради всички хора, които стояха пред екраните и очакваха резултати от моето класиране", каза за БНР Димитрина Германова.

През това лято Димитрина отново извоюва правото си да застане на една сцена с професионални музиканти и артисти от Държавната опера във Варна в мюзикъла „Красавицата и звяра“.

Снимка: личен архив
"За две години взех участие в четири мюзикъла  - "Коса", "Цар лъв" и тази година поставихме нови два. През зимата играхме  "Оркестър без име" и преди няколко дни беше премиерата на "Красавицата и звяра".

Между всички тези разнообразни изяви младото момиче успява да запише и новото си видео към песента „Creep“, която е много специална за нея и през последната година се превръща в нейна визитна картичка.

Снимка: личен архив
"Тази възможност ми откри точно „Славянски базар“ - конкурса в Беларус, защото за предварителната класация трябваше да изпратим видеоклип".

Предстоящата учебна година ще бъде последната от този етап от образованието на Димитрина Германова.

"Със сигурност ще се занимавам с изкуство".

Повече можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Радостина Билярска

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Етнология на спорта "като истинския живот" - всичко, навсякъде, наведнъж

Европейското първенство по футбол и "Копа Америка" белязаха лятото на 2024 г., но истинската любов към царя на спортовете не се побира в календара и статистиката от големите първенства . Същността ѝ личи в селския и аматьорски "ритнитоп" , както са се изразявали в зората на играта по нашите земи, но и в очаквани и неочаквани..

публикувано на 14.07.24 в 19:24
Софийската синагога

Улица в Тел Авив ще носи името на главния равин на България Ашер Хананел

Тел Авив е един от най-бързо развиващите се градове в света. Уличка в Източната част  на града, която досега носеше само номер, вече е наречена на основателя на Еврейския исторически институт в София, сега част от Института по Балканистика при БАН, Ашер Хананел. Той е бил и главен равин на България по време на Втората световна война. В своето слово..

публикувано на 14.07.24 в 06:05

Как живеят хората в украинското българско село Камчик?

19-та световна среща на българските медии, организирана от БТА, отведе журналистите в украинското българско село Камчик. Как живеят хората там и как пазят в сърцата си вече близо 200 години България? Валентина Кашчи - единствената учителка по български език във Всеукраинския център за българска култура  Отзвук от 19-та Световна среща на..

публикувано на 13.07.24 в 07:15
Гергана Василева Румен Иванов

Гергана Василева - маратонецът с множествена склероза и с кауза в помощ на себе си и на другите

Гергана Василева е маратонец множествена склероза и с кауза в помощ на себе си и на другите.  От 15 години Гергана Василева живее с диагнозата множествена склероза, но болестта не й пречи да бъде маратонец, колоездач, съпруга, майка и журналист. Нито за миг тя не се отказва да  живее пълноценно. Предстоят й 6 маратона, на 6 континента заедно с Румен..

публикувано на 10.07.24 в 17:33
Милена Кирниколова

Милена Кирниколова - гост в "Горещо сърце" за победите в Шотокан карате-до за 2024 година

Милена Кирниколова е известен инструктор по карате в Плевен. Нейните възпитаници непрекъснато печелят престижни отличия. Тя е гост в "Горещо сърце" по "Хоризонт". Истинска гордост са победите на световното първенство по карате в японската столица Токио.  Самата Кирниколова завоюва бронз при ветераните в родината на този спорт.  Тя е изключителен..

публикувано на 08.07.24 в 10:37
Ясен Пенчев

Ясен Пенчев- един от осемте стипендианти в програмата за талантливи наши кандидат-студенти

В разгара на кандидатстудентската кампания , когато пътя си избират хиляди зрелостници у нас, ще ви срещнем с отличника на випуска от Природо-математическата гимназия в Габрово . Той отдавна е наясно с какво иска да се занимава и решава да продължи образованието си в България.  Ясен Пенчев е един от осемте стипендианти в програмата за..

публикувано на 07.07.24 в 09:05
Ангел Иванов (вдясно) в разговор с протойерей Кръстин Апостолов, предстоятел на храм

"Той е, неговото име е...": "Епархийски глас" в "Изотопия" преди избора на нов Български патриарх

Три седмици по-късно: от светски към църковен вот. Преди историческия избор на нов +Български патриарх: Какво означава за нас това и как и къде църковните традиции намират място в ежедневието ни, както и къде се срещат и противоречат ли си православието и съвремието? По тези и други въпроси в "Изотопия" си говорим с Ангел Иванов - писател,..

публикувано на 29.06.24 в 11:22