По думите му обжалването може да се окаже фатално и след 1 октомври да има области, в които няма никакво поддържане, предупреди Чайков.
"Това, което не се казва от служебния министър, е, че има жалби – включително срещу самите процедури. Там, където е повече от един кандидат, е напълно възможно някой да остане недоволен от решението за избор на изпълнител. Много сме далече още от фазата на спокойствието."
По темата с индексацията по договорите за строителство инж. Чайков изрази оптимизъм и надежда, че вятърът "духа в благоприятната посока" и методиката вече би следвало да мине през Министерския съвет след изтеклия период на обществено обсъждане.
"Голяма част от обектите, които ще бъдат предмет на индексация, се финансират от оперативните програми. В оперативните програми има ресурс и ЕК разреши да се финансират индексациите", уточни Чайков и нарече това "глътка въздух", която ще даде възможност да се спасят и довършат обекти, финансирани от европейските фондове, които са "буквално в ступор в момента".
"Говори се от година и половина за лоши практики, а действително никой нищо не промени. Нито служебните два кабинета, предишните, нито редовното правителство. Единственото, което се опитваха да постигнат в редовния кабинет, беше да ликвидират българския пътно-строителен бранш", коментира Стефан Чайков в предаването "Преди всички".
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.Зам.-председателят на Столичния общински съвет (СОС) д-р Ваня Тагарева и зам.-председателят на ПК по „Здравеопазване“ д-р Антон Койчев представиха първата общинска програма за скринингови изследвания на сърдечно-съдовата система в България. Инициативата има за цел ранна диагностика и превенция на сърдечно-съдовите заболявания сред жителите на..
България е на първо място в Европа по смъртност от рак на бял дроб, каза проф. Димитър Костадинов, началник на Бронхологично отделение в столичната болница „Св. Иван Рилски“. С над 50 хиляди смъртни случая е намаляла смъртността в САЩ след промяна на начина на живот на хората - намаляване на тютюнопушенето, промяна в начина на хранене,..
Специалисти по репродуктивна медицина, общопрактикуващи лекари и обществени личности дадоха официален старт на националната кампания „Прегърни своето бебе – отключи мечтата си“ в Деня на любовта. „Няма нищо по-хубаво от децата. И няма по-важна кауза от това да подкрепяме двойките по пътя към мечтаното родителство“, заяви доц. Росен..
Васко от Нова Загора има затруднения в развитието си. Когато установили, че детето се забавя, родителите били едновременно объркани, шокирани и изплашени . Не са знаели откъде да започнат и как да подкрепят детето си. Постепенно, с помощта на специалист те се научават как да общуват с детето и да му помагат. Фокусът на услугата бил в..
Освен тази кампания, БМЧК работи активно и за разширяване на обучението по първа помощ в училищата – защото именно бързите реакции спасяват животи. Темата за здравната просвета и превенцията на рисково поведение също заема ключово място в работата на организацията. Кръводаряването, превенцията на зависимости, подкрепата за..
Ще се отправим на едно пътуване из историята, културата и съвременния живот на една от най-интересните български община - община Елин Пелин . Разположена в източната част на Софийското поле, само на 24 километра от столицата, тя е известна със своето богато културно наследство и като средище на шопските традиции и обичаи. Преди близо три години – в..
Дубай става все по-популярен избор за българските туристи през последните години , защото има все по-достъпни и директни полети от България, лесен е достъпът до визи, често с промоционални такси. "Не на последно място въпреки репутацията си на луксозна дестинация, Дубай предлага възможности за различни бюджети, коментира темата и Ради..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..