Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Този парламент няма как да роди правителство и това беше ясно"

Николай Хаджигенов: Сегашните бледи копия на Борисов вдругиден ще бъдат Борисов, т.е. диктатори

"Виждаме сега Румен Радев колко става опасен"

Снимка: БГНЕС

"Бойко Борисов казва и прави всичко с единствената цел да оцелее и в днешния ден. ... Той трябва да бъде разследван, съден и в затвора. Както и Делян Пеевски - мислите ли, че на него му се седи на първия ред (в пленарната зала - б.р.) - не! На политиците в последните 2 години не им стиска да направят това. На единици, на които им стиска, не знаят как да го направят. Единственото нещо, което им хрумна, е да задържат Борисов. Т.е. направиха това, което правеше Борисов, той решаваше кой да бъде арестуван, дали да живее, дали ще има бизнес, имущество и т.н. Те направиха същото нещо и после се чудят защо резултатите са такива. ... Борисов не се превърна в диктатор за един ден. Сегашните бледи копия на Бойко Борисов вдругиден ще бъдат Борисов, т.е. диктатори. Това е ясно отсега. Затова в демократичните и правови държави подобно поведение не се допуска".

Коментара направи пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от "Ние идваме".

"Няма как да правиш глупости от типа "Борисов" и да очакваш различен резултат. Просто ПП и ДБ са по-меки и по-образовани", посочи той и добави:

"Парламентарната република е важна, защото, когато един човек е начело на държавата, той веднага се превръща в диктатор. Виждаме сега Румен Радев колко става опасен. Той от самото начало имаше такива забежки, но някак мина метър, докато не започна войната на Русия в Украйна. Сега става ясно колко е опасен подобен режим в страна като България".

По думите на Хаджигенов това, което наблюдаваме в 48-ото Народно събрание, показва не просто, че политическите формации са се скарали, а че не са в състояние да произведат нещо:

"Този парламент няма как да роди правителство и това беше ясно. ... Българските граждани имат очаквания, но те са твърде завишени за тези политици, те на могат да родят нищо друго, освен това. Ако можеха, щяха да го направят. Те все още са водени от личен и партиен егоизъм и резултатът може да бъде само това, нищо друго!". 

Интервюто на Диана Янкулова с Николай Хаджигенов в предаването "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.

По публикацията работи: Наталия Кръстева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Асаф Кенан е създал електронно приложение, което ограничава ползването на мобилни телефони

В Европа в много държави е забранено ползването на телефон в училище. В Израел възразяват срещу толкова категорична забрана. Преди войната дори имаше ученически демонстрации. На тях средношколците искаха изцяло смяна на концепцията за образование. Смятаха, че е отминало времето, когато учителят по хуманитарни науки да запознава възпитаниците..

публикувано на 22.09.24 в 10:33

Проучване: Българските деца нямат навик да ядат риба, плодове и зеленчуци

Българското дете няма навик да яде риба. Всяко пето дете у нас не яде риба. Няма такава кулинарна традиция. Това е един от изводите от огласено национално представително проучване на хранителните навици на децата у нас. Това е възрастта, в която се оформят стереотипи за хранене . Потвърди се, че има много какво да се върши, за да се..

публикувано на 19.09.24 в 09:49
Снимката е илюстративна

Баба, дядо и аз - и "Малка нощна музика" - ноти по време на война

От преди двайсетина години всяка бъдеща майка в големите градове на Израел, очаквайки скоро дете, а след това и с новороденото дете слуша дискове с класическа музика "Бейби Моцарт", "Бейби Бах" или други. Според психолозите такава музика влияе добра за развитието на зародиша. Това лято в един от културните домове на Тел Авив бе много популярно..

публикувано на 17.09.24 в 12:49
Елена Хайтова

Елена Хайтова: Ако баща ми знаеше, че не чуждите думи са беда, а опростачването на езика

Хайтов много се гневеше на чуждите думи в българския език, но ако знаеше, че не това е бедата, а това, че езикът ни много се опростачва .  Това каза пред БНР Елена Хайтова, дъщеря на писателя Николай Хайтов.  "Все пак чуждите думи внасят своя колорит. Но да казваш нещо от незнание или малокултурие, това е смешно. ...  Написала съм едно есе точно за..

публикувано на 16.09.24 в 19:23

Протест в края на септември готвят седем браншови организации, обучаващи нови шофьори

Протест в края на септември готвят седем браншови организации, обучаващи нови шофьори . Причината са обнародваните във вторник в Държавен вестник две наредби за промени в условията при обучението.  Диалогът е нарушен, казва Йонко Иванов от Съюза на преподавателите по авто-мотоподготовка . А министерството на транспорта обяснява, че..

публикувано на 15.09.24 в 16:00
проф. Юри Кълвачев и проф. Илза Пъжева

Проф. Илза Пъжева: Няма ИИ без естествен. Естественият интелект има крайната дума

Между 12 и 15 септември българската структура на германската научна правителствена фондация "Александър фон Хумболт" организира Хумболтов колегиум на тема: "Човекът и изкуственият интелект в науката и обществото". Форумът ще събере млади и утвърдени български и чуждестранни специалисти в София в "Гранд хотел Милениум". Те ще дискутират..

публикувано на 11.09.24 в 10:54

Може ли ислямският ум да бъде спасен? Новата книга на Мохамед Халаф търси отговор

Важният въпрос днес е: Може ли ислямският ум да бъде спасен?   Така журналистът Мохамед Халаф синтезира акцента в новата си книга "НЕподчинение. Ислямът и реформаторите", която представи пред БНР. "Кризата на исляма днес е колкото политическа, толкова и културна, и религиозна. Тя носи в себе си много други кризи, свързани с невъзможността да се..

публикувано на 09.09.24 в 14:26