Марио Ангелов е възпитаник на Националното музикално училище "Любомир Пипков" в София и се дипломира през 1991 г. със специалност пиано в Българската държавна консерватория (сега Национална музикална академия "Проф. Панчо Владигеров"). Учи при изтъкнатите клавирни педагози Людмила Ченкова, проф. Николай Евров и проф. Мара Петкова.
Марио Ангелов е носител на награди и лауреатски звания от международни и национални конкурси. Изнася рецитали, свири като солист на симфонични оркестри, участник е в различни камерни ансамбли, работи и като акомпанятор. Концертирал е в Япония, Австрия, Гърция, Германия, Испания, Сърбия, Великобритания, Малта. Ангелов е изявен интерпретатор на съвременна българска и чуждестранна музика, осъществил е десетки премиерни изпълнения. Изключително активна е и звукозаписната му дейност.
Голяма част от кариерата му е свързана с БНР: Веднага след дипломирането си през 1991 г. Марио Ангелов започва работа като пианист в Симфоничния оркестър на БНР. През 2017 г. става продуцент "Симфонична музика" в БНР и работи в звукозаписния екип на Радиоркестъра до есента на 2021 г.
От 2021 г. Ангелов е редовен докторант към катедра „Музика“ във Факултета по изкуства към Югозападния университет „Неофит Рилски“ - Благоевград. Дисертационният му труд разглежда клавирното творчество на американския композитор Джордж Кръмб.
С какви идеи се присъединява към ръководството на БНР и оглавява Дирекция "Музикална продукция и състави" Марио Ангелов сподели в интервю за предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". Чуйте в звуковия файл.
На 21 декември ансамбъл КласикАрт кани почитателите си на празничен концерт - Коледа с КласикАрт. Специално участие в него ще има забележителната българска акордеонистка Вероника Тодорова, която е и автор на една от пиесите в програмата. На сцената с тях ще бъдат още: Детски филхармоничен хор, Балетно студио “Джулия Ромеова”, деца художници от “Артис”..
Провокацията има граници , заяви пред БНР певецът Иво Димчев - един от най-популярните български алтернативни изпълнители. Той е известен не само с артистичните си изяви, но и с подкрепата на ЛГБТ общността и борбата срещу дискриминацията. Той е хореограф, художник, режисьор, автор на спектакли, текстове и песни. " Когато отнемаш удоволствието,..
На 21 декември в зала "България" от 19:00 часа Смесеният хор и Симфоничният оркестър на БНР ще изпратят 2024 година по специален начин - с музика между класиката и джаза. Диригентът Владимир Кираджиев - уважаван музикант и преподавател във Виена - избира операта "Порги и Бес" от Джордж Гершуин за поредното си гостуване на радиосъставите в София. За тях..
За осма поредна година фондация "Йордан Камджалов" организира отбелязването на рождения ден на забележителния български композитор и архитект Димитър Ненов - 19 декември. Новата българска музикална традиция на тази дата в София да бъде изпълнявана неговата впечатляваща оратория "Коледа" от оркестър "Генезис" и хора към Музикална лаборатория за Човека..
Една от най-талантливите наши млади цигуларки - Лора Маркова, носителка на специалния приз "Олга Камбурова" 2019 на предаването "Алегро виваче", ще дебютира като солистка на Софийската филхармония в четвъртък, 19 декември, в зала "България" от 19:00 ч. Тя ще поднесе на публиката емблематичния Концерт за цигулка и оркестър от Пьотр Илич Чайковски..
Тази събота, последно за тази година, камерен ансамбъл "Силуети" и Сити Марк Арт Център в София ще представят своя спектакъл-концерт "Шарената книжка". Това представление е специално подготвено за бебета и най-малки деца, както и за техните родители. Те ще могат да чуят класически пиеси от Моцарт, Шуберт, Брамс, Сен-Санс, Корсаков, Прокофиев,..
С албума си "Призми", който издадоха преди година и половина, One Day Less дадоха категорична заявка за енергията, стила и начина, по който решават да изразяват себе си. Неслучайно се определят така - "Ние сме алтърнатив рок банда, създадена през 2020-та. Мечтаем, дори когато спим! Пишем историята си и я споделяме с вас." Силно вдъхновени от..
" Най-важното е да бъде съставено правителство. Ако има разговори за правителство, ще има разговори и за другите органи , с изключение на ВСС и..
"Това, че ловни дружинки, примерно, се събират и стрелят по кенчета и шишета трябва да го квалифицираме, че едва ли не са паравоенни структури ли?"...
Две от съществените новини в сферата на технологиите от тази година - собственикът на "Спейс Екс", на "Тесла" и на бившия "Туитър", най-богатият човек..