В селото всички живеят задружно - и в делник, и празник. Пожелават си онези в парламента да вземат пример от тях. Справят се сами с всичко, позагубили вяра в институции и държава, само вярата в Бога е жива и ги сбира.
За избори в селото напомнят само списъкът с избирателите пред секцията и плакати… от последните нормални парламентарни избори - окъсани, избелели, пожълтели.
Днес всички в село Васил Левски гласуват, но се чудят дали кандидатите заслужават вота им. Една-единствена политическа партия проявила желание за среща, но хората от селото им отказали, защото нямало къде да ги посрещнат – можело само в църквата, но преценили, че не е редно.
"Хубаво е, когато има някакви избори, да не идва една партия, да дойдат всички и хората да отидат на всички партии, да си изберат накрая."
"Никой не е дошъл, ние сме забравени тук. От колко години е видял някой да дойде тук, да ги попита как са? Не е честно."
"В селото има около 30 души редовни избиратели. Два дни преди изборите таблата са празни. И без плакати ще си гласуваме."
"Да слязат "долу", да видят селата, хората как живеят в тези села. София не е само България."
В село Васил Левски, Алфатарска община, жителите сага са малко, но някога не е било така.
"Имало е детска градина – няма. Имало е училище – няма. Имало е магазин – няма. Имало е автобуси – няма", гласи равносметката на местните.
Иска им се да бъдат чути. Да видят другите как живеят във Васил Левски.
"В нашето село има много от различни партии, но когато имаме проблем, това не ни интересува. Обажда се човекът и всичките сме там. С каквото трябва, помагаме. Различията са си различия. Политиците, отивайки пак в Народното събрание, да спрат с тези кавги, с тези обиди! Стига са работили за тези партии, за себе си, нека започнат да работят за хората, нека започнат да работят за България. Те са отчаяни тези хора вече, останали са една шепа в село."
Снимки: Незабравка Кирова
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и..
"ВСС трябваше отдавна да открие нова процедура за избор на членове от професионалните квоти. Хубаво е, че Народното събрание най-после започна да..