Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Карин Околие: В подкаста мога да разговарям истински и задълбочено с хората без ограничения

Карин Околие
Снимка: Иван Русланов

"Имаше доста фактори последните месеци, които те отблъскват да гласуваш, но аз винаги гласувам, разказа в "Понеделник вечер" Карин Околие, телевизионният водещ на спортните емисии на частна национална телевизия създател на подкаста "Kari’s calling", или "Кари ви търси". 

В него тя говори с едни от най-ярките български личности – като Ивет Лалова, Димитър Бербатов, Виктория Бешлийска, Мария Силвестър и други.

Карин Околие завършва "Маркетинг" в Нов български университет, а през 2021-ва е номинирана за "Жена на годината" в актуалната и много важна категория "Интернет послание". 

"Аз не успях много хора да агитирам да гласуват на тези местни избори. А подкастът се роди по време на пандемията и това беше моето бягство от страха, че няма да се състезавам лятото, че няма да има Олимпиада. Това беше през 2020 година.

В подкасата за мен е важно това, че нямам ограничения, мога да разговарям с хората с часове, и то да разговарям истински и задълбочено. Дори все повече правя теми и неща отвъд спорта, независимо, че първият ми гост беше Ивет Лалова.

Искам хората при мен да се чувстват добре и уютно, за да бъдат още по-склонни към искреност, сподели още за БНР Карин Околие.

Тя изтъкна, че подкастът изисква много време и усилия и за жалост не успява да го прави всяка седмица.

"Исках да създавам съдържание по-често, но това много ме напрягаше, все пак аз работех, затова се спрях и си казах, че за мен подкастът е хоби", допълни тя.

Карин Околие каза още, че разполага със страхотен екип от хора, с които създава подкаста като съдържание. 

По думите й всеки гост й е бил мечтан, а всеки епизод си има тема, единствената поредица в подкаста е за менталното здраве - това е подобно на рубрика с гост терапевт, с който тя разисква темата за психичното здраве.

"Много дълго време исках да уча психология, за мен това е била винаги интересна тема, а след пандемията темата стана и много актуална. Но имам личен интерес към темата за менталното здраве - трябва по-често да говорим по тези теми - кой може да ни помогне, когато имаме нужда от психична помощ, сподели още в "Понеделник вечер" Околие. 

Още по темата в звуковия файл. 

По публикацията работи: Гергана Хрисчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

БДЖ между миналото и бъдещето

Така рекламираният влак София – Бургас пътува 5.55 часа. Според разписанието на БДЖ от 1973-74 г. същият влак по същия маршрут се е движел за 4.40 часа – с онази техника, в онези години, а това е съществена разлика. Това коментира пред БНР експертът по управление и цифровизация на железопътния транспорт Людмил Иванов. Т. нар...

публикувано на 30.07.24 в 11:11
Боян Благоев

Боян Благоев - варненецът общински змиеловец, който се страхувал от змиите

Боян Благоев е единственият в страната общински змиеловец , заема тази длъжност от 4 години, има и лиценз за дейността от МОСВ. Той е родом от Лом, но от 30 години живее във Варна.  " На сезон хващам между 5 и 8 пепелянки, като сега улових такива в Аксаково, Виница, на сметището във Въглен, каза за "Рано в неделя" Благоев по повод увеличения..

публикувано на 29.07.24 в 13:32

Граждански протест в подкрепа на саудитски дисидент от центъра в Бусманци

Граждани се събраха пред пред Административния съд София – град с настояване да бъде освободен саудитският дисидент Абдулрахман ал-Халиди. Причина за протеста е отказ на Държавната агенция за бежанците да го освободи от безпрецедентното му задържане в центъра за мигранти в Бусманци в продължение на почти 3 години, макар Върховният..

публикувано на 25.07.24 в 11:01

На винен пикник край Искъра

Живописното врачанско селце Люти брод е изходна точка на маршрути за винен туризъм, организирани от "Веселите винари". " В нашия край може да се развива прекрасен винен туризъм , тъй като природата е дала, дала, та не е спряла. Както за вина, така и за история, култура, традиции, природни забележителности. Това е миксът, който прави един..

публикувано на 22.07.24 в 14:12

Екатерина Терзиева - Атанасова: Не вкусвайте конкретна храна, вкусете България!

" Заслужава си да пропътувате не половин България, а цяла България няколко пъти, защото във всяко едно кътче от страната могат да бъдат намерени кулинарни богатства и скрити диаманти. Не вкусвайте конкретна храна, вкусете България! ".  Това призова от ефира на БНР и предаването "Пътувай с "Хоризонт"" Екатерина Терзиева - Атанасова, която прави..

публикувано на 22.07.24 в 12:47

Милица Зикатанова: Виното е преживяване!

Виното е преживяване , заяви пред БНР Милица Зикатанова - собственик на винарска изба в Мелник.  Според нея единственият начин да променим мнението на Западна Европа за качеството на българските вина и да засвидетелстваме това високо качество е като показваме на чуждите пазари най-добрите примери , от бутикови винарни, които наистина проявяват..

публикувано на 22.07.24 в 12:03
плаж Силистар

Частна фирма отново събира пари за достъп до плаж Силистар

Частна фирма отново събира пари от шофьорите, отправили се към плаж Силистар в едноименната защитена местност. Става дума за " такса преминаване " през частен имот. Туристи и екоорганизации алармират за подновяването на абсурдното изискване за достъп. Някои от туристите оспорват действията на фирмата, други ядосано плащат и..

публикувано на 22.07.24 в 09:37