"Джунипър едюкейшън" - най-големият доставчик на образователен софтуер и услуги във Великобритания, обяви придобиването на "Школо" - образователната платформа за дигитализиране на българското образование, която работи в сътрудничество с Министерството на образованието и науката. Услугите се ползват от над 1700 образователни институции у нас.
"Джунипър едюкейшън" работи с над 14 000 училища в Обединеното кралство, предоставяйки интегрирани софтуерни решения за класната стая, администрацията, управлението на човешките ресурси и ангажирането на родителите към образователния процес с помощта на технологии и експертиза в образованието.
Присъединяването на Школо към него е уникална възможност за създаване на широка гама от услуги, насочени към образованието, които дават цялостно решение за управление на всички процеси в училище, посочва Крис Скарт, главен изпълнителен директор на британския доставчик на образователно съдържание.
От своя страна Любомир Ваньов - управител на "Школо" изтъква, че с допълнителните ресурси и експертиза на "Джунипър" ще бъдат подкрепени още повече директори, учители и ученици в България, които използват платформата. Клиентите на "Школо" в България ще продължат да получават поддръжката, отношението и иновациите, с които са свикнали и очакват от екипа, уверяват от образователната платформа за управление на училищните процеси в България.
Великобритания има силата да нанесе "неописуеми щети" със своите ядрени арсенали за възпиране на противници като Русия, предупреди британският министър на отбраната, говорейки за изграждането на следващо поколение ядрени подводници. В интервю за вестник "Таймс" Джон Хийли каза, че приема сериозно заплахите на Владимир Путин да използва своя..
Френският президент Еманюел Макрон обяви в Брюксел, че другата седмица в Париж ще се проведе среща на върха. Американският президент Доналд Тръмп увери, че сделката за редкоземните елементи на Украйна ще бъде подписана скоро. В същото време бойните действия между Русия и Украйна продължават. В Лондон започна среща на висши военни от страните на..
Приключват срещите, на които Министерството на земеделието представя проектозакона за веригата на доставки на храни пред представителите на заинтересовани организации. Последната среща е днес с представители на търговските вериги. След това браншовите организации и търговците ще разполагат с една седмица, за да изпратят бележки с..
Парламентарната група на МЕЧ се разпадна. След гласуването на бюджета председателят на парламента Наталия Киселова анонсира, че депутатът Самуил Борисов Славов е освободен, след като сам подаде оставка, с което останалите народни представители стават независими. Това налага лидерът на партията Радостин Василев вече да не е заместник-председател..
На продължило близо денонощие заседание депутатите приеха бюджета на държавата за тази година. В него са заложени приходи в размер на 90 млрд. лева, а разходите са 96 млрд., което прави дефицит от 6 милиарда лева. В план-сметката са включени 1077 лева минимална заплата и увеличение на възнагражденията в сектор Сигурност с 50%. 5 на сто..
Украйна, както и асоциираните партньори на ЕС, ще могат участват в механизма SAFE - "Действие за сигурност на Европа". По него страните членки ще могат да вземат заеми за своето преъоръжаване. Това обяви председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен след края на Европейския съвет, който приключи, макар че бе предвидено да продължи и днес...
Часове наред продължават дискусиите по държавния бюджет на второ четене в Народното събрание. От "Има такъв народ" настояват два милиона лева от парите за Конституционния съд да бъдат насочени към детско здравеопазване, а от "Възраждане" получиха обещание за един милион лева за старозагорската болница. Искане за намаляване на лимита на нов..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..
Необходима е сериозна работа с полицаите, за да не смятат случаите на насилие над животни за смешни. Това заяви за БНР ветеринарят и дългогодишен..
Преговорите не са крачка напред в установяването на мир, а са по-скоро установяване на диалог . Това заяви пред БНР доц. Искрен Иванов -..