Тежко крушение за Лудогорец и отпадане от Шампионската лига

Георги Дерменджиев

Лудогорец загуби тежко с 2:7 след продължения срещу Карабах и отпадна от Шампионската лига с общ резултат 4:8.

Реваншът в Разград вървеше при резултат 2:3 след първото полувреме и редовното време, а двата гола за българския шампион вкара Квадво Дуа, единият от дузпа.

Така Лудогорец ще играе плейофни мачове за влизане в групите на Лига Европа срещу молдовския Петрокуб, отстранил след 0:0 и 1:0 уелския ТНС. Първата среща ще бъде идния четвъртък в Разград.

Играта на българския шампион беше катастрофална особено в защита, където бяха допуснати редица грешки. След размяната на удари и голове през първата част резултатът беше 2:3, а през втората част и двата отбора бяха по-предпазливи, въпреки по-добрите положения отново бяха за азерите.

В продълженията обаче те реализираха категорично превъзходството си с нови четири попадения нанесоха изключително тежко поражение на българския тим. Лудогорец - Карабах 2:7!

Виктория Томова отпадна от Каролина Плишкова след два тайбрека в Синсинати

Първата ракета на българския женски тенис Виктория Томова напусна турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) още в първия кръг, след като загуби в два сета след тайбрек от Каролина Плишкова (Чехия). Плишкова спечели със 7:6 (3), 7:6 (3) за час и 43 минути и чака във втория кръг победителката от срещата Емма Наваро (САЩ), поставена под номер..

публикувано на 13.08.24 в 20:44
Георги Кабаков

Георги Кабаков ще ръководи сблъсъка между Лудогорец и Левски

Георги Кабаков ще ръководи дербито на петия кръг в Първа лига между Лудогорец и Левски в събота. Сблъсъкът на София между ЦСКА София и Славия е поверен на Волен Чинков. Съдийски назначения за мачовете от петия кръг в Първа футболна лига: 16 август 2024 г., петък, 19:00 ч. Спартак 1918 - ПФК Арда Кърджали 1924 ГС:    Венцислав Георгиев Митрев..

публикувано на 13.08.24 в 19:42
Левски

Дисциплинарната комисия към БФС глоби Левски с 6300 лева

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи глоби в размер на общо 6300 лева на Левски след мача им от 4-ия кръг в Първа лига срещу Крумовград. По-голямата част от тази санкция – 4000 лева, е за използване на ракети.  Решения  -  13.08.2024 г. след 4-ти кръг ППЛ: С предупреждения – 35 състезатели Дисциплинарната комисия спира..

публикувано на 13.08.24 в 18:50
Карло Томашец

ЦСКА 1948 подписа с хърватски защитник

ЦСКА 1948 обяви официално привличането на защитника Карло Томашец.  20-годишният хърватин е юноша на Динамо Загреб, а за последно е защитавал цветовете на румънския Университатя Крайова. "Всички в ЦСКА пожелаваме успех на Томашец и много щастливи мигове с червената фланелка", казаха от клуба в социалните мрежи.  В родината си защитникът е играл още..

публикувано на 13.08.24 в 18:47
Черно море победи Ботев (Вр)

Черно море с обрат срещу Ботев (Вр)

Отборътна Черно море победи с 2:1 Ботев (Враца) след обрат в среща от 4-и кръг на футболното ни първенство. Домакините от Варна започнаха по-активно, а в 9-ата минута Исмаил Иса засече центриране с глава, но топката не попадна в целта. Секунди по-късно Бубакар Траоре отправи страхотен шут от далечна дистанция, но кълбото се отби в горната..

публикувано на 12.08.24 в 23:09
Локомотив (Сф) победи Септември

Локо (Сф) с минимален успех срещу Септември

Столичният Локомотив победи с 1:0 като гост Септември (София) в мач от 4-ия кръг на футболното ни първенство. В 3-ата минута Красимир Станоев стреля от границата на наказателното поле, а кълбото профуча покрай лявата греда на вратата, пазена от Димитър Шейтанов. Пет минути след това Доналко Ака стреля с глава след центриране в наказателното..

публикувано на 12.08.24 в 21:22
Волейболистките ни победиха с 3:1 гейма Хърватия

Волейболистките ни победиха Хърватия на Европейското

Отборът на България победи с 3:1 гейма Хърватия в шестия си мач група I от Европейското първенство по волейбол за жени до 20 години. Българките, водени от селекционера Борислав Крачанов, имат 4 победи и 2 равенства, като запазват шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира, заемайки третото място до момента. Нашият тим имаше..

публикувано на 12.08.24 в 20:27