Мирела Демирева

Мирела Демирева остана четвърта в Рим

Олимпийската вицешампионка и двукратна сребърна медалистка от европейски първенства Мирела Демирева завърши на четвърто място в скока на височина от континенталния шампионат по лека атлетика в Рим, а украинката Ярослава Магучих защити очаквано титлата..

публикувано на 09.06.24 в 23:15
Макс Верстапен

Макс Верстапен триумфира в Гран При на Канада

Нидерландският пилот на Ред Бул Макс Верстапен записа шестата си победа за сезона във Формула 1, след като спечели състезанието за Голямата награда на Канада. Ландо Норис с Макларън, а Джордж Ръсъл с Мерцедес е трети. Той направи отличен старт..

публикувано на 09.06.24 в 23:12
Карлос Алкарас

Карлос Алкарас спечели „Ролан Гарос“

Испанецът Карлос Алкарас спечели за първи път в кариерата си титлата от Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете. Във финала в Париж той победи германеца Александър Зверев с 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2 след 4 часа и 20 минути игра. Така..

публикувано на 09.06.24 в 20:42
Коко Гоф (вляво) и Катержина Синякова спечелиха титлата на двойки жени

Гоф и Синякова взеха титлата на двойки в Париж

Американката Коко Гоф и чехкинята Катержина Синякова спечелиха титлата при женските двойки на Откритото първенство на Франция по тенис. Във финала поставените под номер 5 в схемата Гоф и Синякова победиха италианките Сара Ерани и Джазмин Паолини..

публикувано на 09.06.24 в 16:48
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов се класира за финала в скока на височина

Тихомир Иванов се класира за финала на скок височина на Европейското първенство по лека атлетика в италианската столица Рим. 29-годишният Иванов преодоля 2.21 метра, след като направи три общо успешни опита в квалификациите, започвайки от 2.12..

публикувано на 09.06.24 в 16:44
Волейболистите ни загубиха от Словения

Волейболистите ни загубиха от Словения във Фукуока

Националният ни отбор загуби с 0:3 (23:25, 14:25, 21:25) гейма от Словения в 8-ия си мач от турнира Волейболна лига на нациите. Срещата се игра в японския град Фукуока. По този начин селекцията на треньора Джанлоренцо Бленджини остава с два..

публикувано на 09.06.24 в 16:15

Суперталант носи нова победа на Бразилия

Бразилия стигна до победа с 3:2 в проверка срещу тима на Мексико. Андреас Перейра изведе напред „селесао“ в 5-ата минута, а в 54-ата минута Габриел Мартинели удвои. Мексико на свой ред отговори с две попадения. Първо в 73-ата минута Хулиан..

публикувано на 09.06.24 в 09:44

Испания загря с 5 гола за Евро 2024

Испания победи тима на Северна Ирландия с 5:1 в контролна среща, която се изигра в Палма де Майорка на стадион "Визит Майорка". Гостите от Острова, който са в групата на България от турнира Лига на нациите, откриха резултата изненадващо след..

публикувано на 09.06.24 в 09:41

Джордж Ръсел ще стартира първи в Канада

Джордж Ръсел от Мерцедес спечели квалификацията на Формула 1 за Гран при на Канада при равно време с Макс Ферстапен от Ред Бул, като това е едва втори пол-позишън в кариерата на британския пилот. Зад тях пък ще стартират двата болида на Макларън,..

публикувано на 09.06.24 в 06:16

Ян Облак: Българите са силен отбор, Сърбия също не ги победи

Словения приключи подготвителния период за Европейското първенство в Германия с равенство 1:1 срещу България. Преди да замине за първенството, капитанът на домакините днес Ян Облак говори за местната телевизия Sportklub. България, която Словения не..

публикувано на 09.06.24 в 06:14