Петър Мицин

Мицин покри норматив "Б" на 200 м бътерфлай за Олимпиадата

Петър Мицин покри „Б“ норматив за Летните олимпийски игри в Париж в дисциплина 200 метра бътерфлай. На международния турнир за „Купата на кмета-Гран при Бургас“ Мицин спечели в дисциплината с време 1:56.35 минути, което е една стотна под стандарта...

публикувано на 24.05.24 в 20:33

Септември (Сф) се завръща в Първа лига, Марек - на бараж

Отборът на Септември София победи Черноморец Балчик с 3:0 в двубой от 34-ия, последен кръг във Втора лига и си осигури промоция в българския футболен елит. Септември събра 64 точки и завърши на второ място в класиране, присъединявайки се към варненския..

публикувано на 24.05.24 в 20:23
Шарл Льоклер

Шарл Льоклер най-бърз във втората тренировка в Монако

Шарл Льоклер от Ферари спечели втората тренировка за домашното Гран при на Монако в неделя във Формула 1, а шампионът Макс Ферстапен от Ред Бул трябваше да се задоволи с четвъртото място. Льоклер записа най-добро време от 1:11.278 минути, за да изпревари..

публикувано на 24.05.24 в 20:03
Джоана Нуамеруе (вляво)

Боксовата ни националка Джоана Нуамеруе с поражение на олимпийската квалификация

Българската националка Джоана Нуамеруе отстъпи пред Навбахор Хамидова (Узбекистан) с 0:5 в категория до 66 килограма при жените на олимпийската квалификация по бокс в Банкок (Тайланд). Нуамеруе, която се завърна на ринга след тежка контузия на рамото, не..

публикувано на 24.05.24 в 18:54
Десислава Миланова

Десислава Миланова спечели Златната верига на Световната купа по конен спорт

Българката Десислава Миланова спечели Голд тур (златна верига) на Световната купа по конен спорт, която се провежда на конна база "Фригопан" край пловдивското село Царацово. Надпреварата по прескачане на препятствия – две звезди, е квалификация за..

публикувано на 24.05.24 в 18:41
Йордан Александров, Валентина Георгиева, Димитър Димитров и Красимир Дунев (президент на БФ Гимнастика)

България с още два финала на СК по спортна гимнастика във Варна

Българските състезатели се класираха за още два финала на световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна. След като вчера Валентина Георгиева намери място сред най-добрите 8 във финала на прескок, днес това направиха Димитър..

публикувано на 24.05.24 в 17:21
Люис Хамилтън

Люис Хамилтън с най-добро време в първата тренировка в Монако

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън даде най-добро време в първата свободна тренировка преди неделното Гран при на Монако. Британският пилот на Мерцедес записа резултат от 1:12.169 минути по улиците на Монте Карло. Втори на..

публикувано на 24.05.24 в 16:24

Барселона уволни Шави Ернандес, замества го Ханзи Флик (обновено)

Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес е уволнен, съобщиха каталунците. Бившият испански национал е научил съдбата си след среща с клубния президент Жоан Лапорта по-рано днес. На срещата са присъствали и останалите ръководители в клуба...

обновено на 24.05.24 в 16:09
Национален отбор по волейбол за мъже

Волейболистите ни загубиха и от Канада

Представителния отбор на България загуби от състава на Канада с 0:3 (22:25, 28:30, 24:26) във втората си среща от група 1 на Лигата на нациите по волейбол за мъже. Така българските волейболисти допуснаха второ поражение след това от олимпийския шампион..

публикувано на 24.05.24 в 15:48
Никола Цолов

Никола Цолов тръгва от полпозишън в спринтовото състезание в Монако във Формула 3

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов ще стартира от полпозишън в спринтовото състезание в Монако в събота. Цолов се класира шести в своята квалификационна група "Б" и тъй като полпозишънът за основното състезание отиде при италианеца Габриеле Мини..

публикувано на 24.05.24 в 14:19