Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

История с компютър, сладкиш и седмокласник

БНР Новини
Снимка: Rawpixel

Нищо необикновено, напротив, най-обикновено семейство с две деца – петокласничка и седмокласник, майка с непредвидими ангажименти, поради характера на професията, но сега всички заедно у дома. Купуват още един компютър на старо, разпределят си „териториите“ и се справят с необичайната ситуация. 

Вниманието ми привлича снимката в интернет на сладкиш, който се оказва, че е направен от тийнейджъра седмокласник. От майката разбирам, че готвенето му е любимо занимание и че в седмиците на изолация с удоволствие го практикува. 

След това става ясно, че момчето има известни проблеми в „нормалното“ училище. Лесно се разсейва, влиза в конфликтни ситуации, не проявява влечение към „академичното“ знание. Първите седмици от обучението от къщи майката е плътно до него, докато той усвои новия начин на работа и си изгради система и сега вижда, че синът ѝ дори се справя по-добре с ученето, защото липсват обичайните дразнители. 

Иначе и това семейство, както и повечето, с напрежение очаква външното оценяване след 7 клас, което ще определи по-нататъшния път на момчето. Не са се разминали с частните уроци, които поддържат остарялата и порочна система на възпроизвеждане на знания. И си пожелават училището да бъде уютно и полезно и за деца, които не блестят с върхови интелектуални възможности, но са добри и силни в друга сфера.

Чуйте разговора с майката.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Студентите от ЛТУ канят на Седмица на ландшафтната архитектура

От 2006 година април се отбелязва като световен месец на ландшафтната архитектура, а в София от 22 до 26 април студенти от 5 курс от Лесотехническия университет организират традиционната "Седмица на ландшафтната архитектура". От 2009 г. винаги през април бъдещите ландшафтни архитекти заедно със свои преподаватели и с представители на професията..

публикувано на 20.04.24 в 12:15
Андрей Янкулов

Лица на висши държавни длъжности не би следвало да завеждат "дела шамари" срещу журналисти

Поредното "дело шамар" (SLAPP)* срещу журналисти – защо точно сега външният министър Калин Стоянов заведе граждански иск за клевета на стойност 65 000 лева срещу журналистите от BIRD.bg Атанас Чобанов  и Димитър Стоянов , по какво си приличат " делата шамари" със заплахите срещу магистрати и защо има постоянен двоен стандарт в прокуратурата  –..

публикувано на 20.04.24 в 08:45
Христофор Караджов

Христофор Караджов: Войните на Русия с Украйна и Иран с Израел са прокси войни

Израел и Иран в центъра на вниманието на света днес. Изместиха ли събитията в Близкия изток Украйна? Каква е връзката между САЩ, Русия и войната в Украйна с конфликта между Иран и Израел, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Христофор Караджов , преподавател по журналистика в Калифорнийския университет.   Връзката между Иран – Израел..

публикувано на 19.04.24 в 18:10

Маргарита Шурупова: Голям срам е, че не успяхме да спрем Путин навреме

Проектът "Очевидците на 24 февруари"  навършва две години през тази седмица.  Негов автор е руската журналистка Маргарита Шурупова , която избяга от Русия в България два месеца след началото на войната в Украйна, 2022. Тогава Маргарита започва да прави интервюта с руски и украински бежанци ,  пръснати из цяла Европа и САЩ. До този момент е..

публикувано на 19.04.24 в 16:00
Димитър Главчев и Румен Радев

Възможна ли е конституционна криза?

В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" д-р Орлин Колев, експерт по конституционно право, преподавател в ЮФ на СУ "Св. Кл. Охридски", член на Комисията за защита от дискриминация и дългогодишен консултант на предаването, отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Георги Слатински от София: Ако..

публикувано на 19.04.24 в 15:00