"Не" на маските и изолаторите в училище. За това призовават родители, които излязоха на протест в някой градове у нас. Родителите настояват сами да решават дали децата им да носят маски в училище.
Родителите се притесняват, че мерките срещу коронавируса ще нанесат психически травми върху децата разказва Диана Димитрова, млада майка чието дете тази година прекрачва прага на училището за втори път.
Децата нямат хигиенни навици, обличат чужди суичъри, пият от едно шише. Много вероятно е маската, която ще сложат до преди малко да е била на земята. Освен това вероятността да слагат чужди маски е много голяма. По този начин опасността да се заразят с някой друг сезонен вирус е по-голяма от опасността от Covid19. Мерките в училищата нямат логика. Нещо повече, самите мерки ще нанесат травма на децата, коментира още Димитрова.
Като цяло по-голямата част от родителите не изпитват притеснение, но има и родители при които безпокойството играе лоша шега, понеже всяват страх в децата си.
Не си плашете децата с глупости. Всеки един здравомислещ човек би прочел малко за този вирус и че той е опасен единствено спрямо неговото усложнение. Излишно е да плашим децата си. На по-малките въобще не трябва да се обяснява дори, защото рискуваме да ги превърнем в хипохондрици. Тази психологическа травма е излишна за малките деца.
От друга страна онлайн обучението не се отразява така благоприятно, както се представя, каза още Диана Димитрова. Младата майка сподели, че миналата година първолаците са прекарали едва 3 месеца в училищна среда:
Мога да кажа, че миналата година децата нищо не научиха, което е доста притеснително за първокласниците. Факт е, че те не умеят да ползват таблети, компютри и приложения. Онлайн диктовката е абсолютен парадокс. Не се отразява добре. Децата прекъсват учителя и той не може да си предаде информацията. Смятам, че по-правилно е да се обяви нулева година отколкото да се предава нахвърлена информация, която децата не могат да разберат и нямат време да асимилират. Колкото и да се опитваме да помогнем с информация на децата си просто родителите нямаме респектът, който внушават учителите. Навици се градят в училище а не вкъщи каза в заключение Диана Димитрова.
Чуйте цялото интервю на Ангел Шенков с Диана Димитрова в звуковия файл.
С празнична света литургия и освещаване на бойните знамена беше честван празника Богоявление в Кърджали. За поредна година Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай избира да отслужи първо в Кърджали ритуалите по освещаването на бойни знамена и освещаването на водите на река Арда с хвърлянето на Светия кръст във водите ѝ и..
Нетърпеливи жители на гранични с Гърция смолянски села се възползвали от официалното приемане на страната ни в Шенгенското пространство от 1 януари и ходели на гости у съседите през браздата пеша по горски и нерегламентирани пътища, съобщиха слушатели. Областният управител на Смолян Захари Сираков потвърди в ефира на Радио Кърджали за..
Началото на годината – идеалният момент за нови цели и мотивация. С настъпването на 2025 година, много хора търсят начини да стартират годината по позитивен и целеустремен начин. Кремена Станилова, психотерапевт от Хасково, споделя своите съвети за това как да се мотивираме, да поставим реалистични цели и да намерим баланс в живота си. Защо началото..
Първото бебе за 2025 година в Смолян е момченце на име Даниел. Първото бебе за новата година се роди в 9:45 часа на 2 януари в АГО отделението на МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ – Смолян. Момченцето, което носи името Даниел Емилианов Бакърджиев, тежи 3,450 кг и е дълго 49 см. Родителите му са от Смолян, а това е второто дете в семейството. Съобщи в ефира на..
Най-ниските температури през януари у нас ще бъдат между минус 20 и минус 15 градуса по Целзий, а най-високите температури ще са между 10 и 15 градуса. Това прогнозират синоптицитеот Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), представяйки прогнозата за времето през януари в страната. През януари се очаква средната месечна температура да..
Следва една рецепта за прочутия залцбургски шницел на Петя Аргирова, която живее в Германия. Какво ядат на Коледа и Бъдни вечер, които тепърват предстоят арменците? Разказва д-р Ахавни Кеворкян. Във втората част на предаването, първо ще ви предложа рецепта за руло с телешко и бамя, по-сочно от гювеч и за френска селска торта. Две..
Как посрещат, в Града на музиката и на Мечтите , прочут със Зигмунд Фройд, операта, в страната на Моцарт, известна с тортата Гараш, Новата година! Цяла Виена е окъпана от светлини, на коледните базари се продават лакомства, както и дървени библейски фигурки, греяно вино, и разбира се, звучи музика. А с какво е прочута австрийската..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478