Eмисия новини
от 21.00 часа

Vazhdojnë goditjet ruse me raketa dhe lufta pozicionale në Ukrainë

Që nga 7 marsi pranë qeverisë bullgare nis nga puna një shtab special me detyra koordinuese dhe organizative në lidhje me luftën në Ukrainë dhe reflektimin e saj në vend, tha para bTV Kryeministri Kirill Petkov. 8 kamionë me ndihmë humanitare..

07.03.22 09:56 |

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s përshëndeti shtyrjen e certifikimit të “Rrymës Veriore 2”

Këshilli i Federatës dhe Duma e Shtetit në Rusi ratifikuan njëzëri marrëveshjet e miqësisë dhe bashkëpunimit me Republikat Popullore të Doneckut dhe Luganskut në Ukrainë. Kështu, të dy dhomat e parlamentit rus mbështetën vendimin e Presidentit..

22.02.22 19:31 |
Daniell Mitov

GERB propozoi miratimin e një deklarate që dënon njohjen e pavarësisë së rajoneve Doneck dhe Lugansk

Në lidhje me situatën në Ukrainë dhe njohjen e Republikave Popullore të Doneckut dhe Luganskut nga Rusia dhe dërgimin e trupave ruse atje, kryetari i Grupit Parlamentar të GERB Daniell Mitov propozoi miratimin e një deklarate të Kuvendit Popullor..

22.02.22 12:35 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна