Eмисия новини
от часа

Anëtarësimi i Bullgarisë dhe Rumanisë në Shengen - në fokusin e PE dhe të Presidencës spanjolle të Këshillit të BE-së

Parlamenti Evropian (PE) bëri apel për pranimin e Bullgarisë dhe Rumanisë në zonën Shengen deri në fund të vitit, me argumentin se janë plotësuar kushtet e nevojshme. Mbështetje të fortë për hyrjen e vendit tonë në Shengen dëshmoi edhe Presidenca..

12.07.23 17:38 |

Rumen Radev diskutoi me Pedro Sanchez furnizimet e pezulluara të gazit rus

Gjatë vizitës së tij në Spanjë, Presidenti Rumen Radev diskutoi me kryeministrin spanjoll Pedro Sanchez për sigurinë në Evropë, pezullimin e furnizimeve me gaz natyror rus, si dhe mundësitë për ndërtimin e kapaciteteve moderne të mbrojtjes. Duke..

28.04.22 17:27 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна