Eмисия новини
от 16.00 часа

Aksident në Uzinën Ushtarake “Arsenall”

Një aksident industrial në uzinën “Arsenall” në Kazanllëk shkaktoi vdekjen e një gruaje, ndërsa dy persona të tjerë të zhdukur janë në kërkim. Ky është informacioni paraprak, i konfirmuar nga drejtori i uzinës Nikollaj Ibushev. Sinjali erdhi në..

04.10.22 15:14 |
Koloneli Hristo Tinev

Po sqarojnë arsyet e rrëzimit të SU-25

Është gjetur kutia e zezë e bombarduesit Su-25 që u rrëzua pasditen e djeshme në bazën ajrore Bezmer. Kështu ka bërë të ditur sot prokurori ushtarak i qarkut, kolonel Hristo Tinev nga Prokuroria Ushtarake Sliven. Aksident me një avion ushtarak..

29.09.22 11:18 |

Një makinë me emigrantë të paligjshëm ka marrë flakë në autostradën Trakia

Në zonën e kilometrit të 99-të të autostradës “Trakia”, në drejtim të Sofjes, një makinë me 10 emigrantë të paligjshëm ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht, raporton BNT. Ngjarja u raportua në orën 15:30. Emigrantët, mes të cilëve edhe fëmijë,..

30.08.22 18:46 |
Ivan Demerxhiev

Ministri i Brendshëm: Policët i ndihmojnë emigrantët të kalojnë kufirin

"Kufiri midis Bullgarisë dhe Turqisë mund të kalohet shumë lehtë, unë e pashë me sytë e mi se si mund të hysh me ndihmën e një shkalle". Këtë e deklaroi ministri i punëve të brendshme nga qeveria e përkohshme Ivan Demerxhiev për bTV në lidhje me..

26.08.22 13:05 |

Të gjithë fëmijët serbë të lënduar në aksidentin në autostradën "Trakia" janë nisur për në vendlindje

Fëmijët serbë të lënduar në aksidentin në autostradën “Trakia” janë transportuar në kufirin serb me ndihmën e dy ekipeve të Qendrës për Ndihmë Emergjente Mjekësore në Stara Zagora. Pacientët janë në gjendje të mirë të përgjithshme dhe do të kujdesen nga..

19.08.22 11:31 |

Gjendja e dy fëmijëve nga Serbia të lënduar në aksidentin në autostradën“Trakia” është stabile

Gjendja e dy fëmijëve serbë që mbetën të plagosur në aksidentin në autostradën “Trakia” dhe u trajtuan më pas në spitalin e urgjencës “Pirogov” në Sofje, tani është stabile dhe parashikimet për ta janë të mira, thuhet në njoftimin zyrtar të..

18.08.22 12:53 |
Dr. Valentin Dimitrov

Dy fëmijët e plagosur në aksidentin me autobusin serb në autostradën “Trakia” janë jashtë rrezikut për jetën

Dy fëmijët që mbetën të plagosur rëndë në aksidentin me autobusin serb në autostradën “Trakia” mbeten në Repartin e Mjekimit Intensiv të Fëmijëve. Sipas drejtorit të spitalit “Pirogov”, dr. Valentin Dimitrov, natën e kanë kaluar relativisht të..

17.08.22 11:17 |
Dr. Valentin Dimitrov

Gjendja e dy fëmijëve nga autobusi serb i rrëzuar është ende e rëndë

Jeta e dy fëmijëve 11 dhe 12 vjeç, të cilët u plagosën të dielën në aksidentin në autostradën “Trakia”, është jashtë rrezikut, por ata mbeten në terapi intensive. Ekipet mjekësore janë në gatishmëri për ndërhyrje urgjente në rast nevoje. Për..

16.08.22 11:30 |
Ministria е Punëve të Brendshme

Prokuroria po heton nëpunës të Ministrisë së Punëve të Brendshme në lidhje me aksidentin e rëndë në kryeqytet

Prokuroria e Qytetit të Sofjes po heton nëpunës të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) për aksidentin e shkaktuar nga Georgi Semerxhiev, në të cilin me xhipin e tij ai vrau dy vajza të reja në kryeqytet. Pas analizimit të materialeve të..

08.07.22 18:53 |

Qytetarët protestuan pas një aksidenti të rëndë në Sofje

Qytetarët u organizuan në rrjetet sociale dhe protestuan mbrëmjen e sotme në Sofje në vendin e një aksidenti të rëndë ku humbën jetën dy vajza të reja. Njerëzit kërkojnë masa kundër mosndëshkimit në rrugët e vendit. Mbrëmjen e djeshme, rreth orës..

06.07.22 19:15 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера