Eмисия новини
от 18.00 часа

Parashikimi i motit për 6 qershorin 2023

Të martën do të jetë kryesisht me diell. Pas mesditës mbi malet në Bullgarinë Perëndimore do të zhvillohen vranësira dhe aty do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 11 deri në 16°, në Sofje - 11°. Temperaturat maksimale do të..

05.06.23 18:35 |

Parashikimi i motit për 3 qershorin 2023

Të shtunën në vend do të kalojë një front i ftohtë atmosferik. Para mesditës në gjysmën veriperëndimore dhe pas mesditës deri në mesnatë edhe në juglindje do të zhvillohen vranësira dhe në shumë vende do të ketë reshje intensive të shoqëruara me..

02.06.23 18:02 |

Parashikimi i motit për 2 qershorin 2023

Ditën e premte do të jetë kryesisht me diell. Pas mesditës do të zhvillohen vranësira. Vetëm në vende të izoluara në rajonet perëndimore të Bullgarisë do të ketë reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 11 deri në 15°, në Sofje –..

01.06.23 18:35 |

Parashikimi i motit për 25 majin 2023

Të enjten temperaturat minimale do të jenë nga 8 deri në 14°, në Sofje – 8°. Në orët e mëngjesit do të ketë ulje të dukshmërisë vende-vende në fusha dhe lugina. Rreth dhe pas mesditës do të ketë vranësira të shoqëruara me reshje të shkurtra shiu...

24.05.23 18:17 |

Parashikimi i motit për 24 majin 2023

Të mërkurën temperaturat minimale do të jenë nga 8 deri në 14°, në Sofje – 8°. Gjatë ditës do të jetë me diell. Pas drekës do të bëhet me re. Në shumë zona në Bullgarinë Lindore dhe në zonat malore do të ketë reshje shiu. Temperaturat maksimale do..

23.05.23 19:35 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë do të mbajë mot kryesisht me diell, pas mesditës me re të grumbulluara dhe vende-vende do të ketë reshje të shkurtra shiu, të shoqëruar me bubullima. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 21° dhe 26°, në Sofje rreth 21°...

19.05.23 19:35 |

Parashikimi i motit për 19 majin 2023

Gjatë natës reshjet do të ndalojnë kudo, nga veriu vranësirat do të vazhdojnë të shpërndahen.   Në orët e paradites vende-vende në fusha dhe lugina dukshmëria do të jetë e zvogëluar nga mjegulla. Të premten do të mbizotërojë mot me diell,..

18.05.23 19:35 |

Parashikimi i motit për 17 majin 2023

Të mërkurën temperaturat minimale do të jenë nga 9 deri në 14°, në Sofje – 9°. Gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira. Reshje të konsiderueshme do të ketë në zonat malore dhe juglindore. Temperaturat maksimale do të jenë nga 15-17° në veriperëndim..

16.05.23 19:20 |

Bota diellore e piktorit Vili Nikollov

Pikturat shumëngjyrëshe të Vili Nikollovit bartin diellin e Spanjës, buzëqeshjet nga fëmijëria dhe shumë histori që secili t’i zbulojë dhe ritregojë në mënyrën e vet. I ftuari i sotëm i Radio Bullgarisë pikturon për aq kohë sa mban mend...

14.05.23 13:25 |

Parashikimi i motit për 12 majin 2023

Gjatë natës në vend do të mbajë vranësira dhe vende-vende, kryesisht në Bullgarinë Perëndimore do të ketë reshje shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi lindor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5° dhe 10°, në Sofje rreth..

11.05.23 20:25 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна