Eмисия новини
от 12.00 часа

Me "Unikja" Nasko nga grupi B.T.R. i bashkohet projektit "Artistët këngëtarë"

Një nga zërat më të mirë të rock-ut bullgar - Atanas Penev, i njohur si Nasko nga B.T.R. - përfshihet në projektin “Artistët këngëtarë” me dy këngë. Titulli i këngës së parë është “Unikja”, kurse ajo e dyta do të prezantohet në muajin maj...

04.01.24 08:35 |

Grupet alternative të rock-ut bullgar me një koncert në Londër

Pas disa koncerteve të përbashkëta të suksesshme në vend, tre nga grupet alternative më interesante bullgare do të mbajnë një koncert të përbashkët sonte në “The100 Club” në Londër. “No More Many More” , “Cool Den” dhe “Kerana dhe..

16.06.23 10:20 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна