Eмисия новини
от часа
Konstantin Markov

Legjenda bullgare e rokut Kosjo (Konstantin) Markov u nda nga jeta

Pas ndërlikimeve nga Covid-19, muzikanti, kompozitor dhe themelues i grupit “Tangra”, Kosjo Markov, vdiq. Lajmi tragjik u njoftua nga vajza e tij në radion Z-Rock. Muzikanti i lindur në vitin 1949 në Sofje, është një nga themeluesit e grupit..

15.03.21 12:49 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна