Parashikimi i motit për 3 shkurtin 2023

Gjatë natës vende-vende do të ketë reshje kryesisht nga bora, më të theksuara në rajonin e maleve Rilla dhe Rodopet, por nga veriu vranësirat do të fillojnë të ulen. Era veriperëndimore do të dobësohet. Të premten vetëm në mëngjes do të ketë..

02.02.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 2 shkurtin 2023

Vranësirat do të rriten dhe trashen nga perëndimi rreth dhe pas mesditës së të enjtes . Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi perëndimor-veriperëndimor. Temperaturat e ditës do të rriten pak më shumë dhe do të lëvizin ndërmjet 7° dhe 12°,..

01.02.23 18:45 |

Parashikimi i motit për 1 shkurtin 2023

Gjatë natës , vranësira do të jetë e konsiderueshme, por vetëm në vende të izoluara, kryesisht në zonat malore, do të bie borë e dobët. Era veriperëndimore do të dobësohet përkohësisht. Të mërkurën më 1 shkurt , vranësirat në vend do të jenë të..

31.01.23 18:45 |

Parashikimi i motit për 26 dhjetorin 2022

Ditën e hënë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë në pjesën më të madhe të vendit për atë periudhë. Para mesditës do të ketë vranësira të ulëta ose mjegull në shumë fusha dhe lugina. Në shumicën e zonave moti do të jetë kryesisht i qetë...

25.12.22 18:36 |

Parashikimi i motit për 21 dhjetorin 2022

Të mërkurën temperaturat minimale do të nisin nga -5° në qytetin Veliko Tërnovo të Bullgarisë Veriore, deri në 0° në qytetin Sandanski të Bullgarisë Jugperëndimore. Në kryeqytet do të jetë -4°. Deri në mesditë në shumë rajone kryesisht në fusha dhe..

20.12.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 14 dhjetorin 2022

Gjatë natës duke u gdhirë e mërkura , vranësirat nga perëndimi do të rriten sërish dhe do të bjerë borë në shumë rajone të Bullgarisë Perëndimore, ndërsa reshje shiu përgjatë luginës së lumit Struma. Do të jetë pothuajse e qetë me temperatura minimale..

13.12.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 9 dhjetorin 2022

Më 9 dhjetor do të ketë vranësira të konsiderueshme, kryesisht të larta në gjysmën lindore të vendit. Para mesditës kryesisht në ultësira do të ketë mjegull. Do të jetë pothuajse pa shi. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare jug-jugperëndimore,..

08.12.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 1 dhjetorin 2022

Të enjten do të bjerë borë në vargmalin Predballkan dhe në fushat e larta perëndimore. Në Rrafshinën e Danubit dhe Lludogorie do të bjerë shi dhe borë, dhe acari është i mundur. Në Bullgarinë Jugore do të bjerë shi. Temperaturat minimale do të..

30.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 29 nëntorin 2022

Gjatë 24 orëve të ardhshme do të mbajë mot me vranësira. Deri në mëngjes në pjesën më të madhe të Bullgarisë Veriore do të bjerë borë e dobët, ndërsa në pjesën tjetër të vendit reshjet do të jenë me shi. Temperaturat minimale do të lëvizin..

28.11.22 20:05 |

Parashikimi i motit për 23 nëntorin 2022

Të mërkurën nga perëndimi reshjet e shiut gradualisht do të ndalen. Mbulesa më e madhe e reve do të mbetet përgjatë rrjedhjes së lumit Danub. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 4 deri në 9°, ndërsa ato maksimale nga 12 deri në 17°. Për..

22.11.22 20:20 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна