Eмисия новини
от 09.00 часа

Parashikimi i motit për 2 dhjetorin 2022

Të premten temperaturat minimale do të jenë nga 0 deri në 5°, në Sofje rreth 3°. Gjatë ditës do të mbajë vranësira. Në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore nuk do të ketë reshje, në lindje do të ketë reshje të dobëta shiu. Temperaturat..

01.12.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 1 dhjetorin 2022

Të enjten do të bjerë borë në vargmalin Predballkan dhe në fushat e larta perëndimore. Në Rrafshinën e Danubit dhe Lludogorie do të bjerë shi dhe borë, dhe acari është i mundur. Në Bullgarinë Jugore do të bjerë shi. Temperaturat minimale do të..

30.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 25 nëntorin 2022

Gjatë natës nga veriperëndimi, me erë kryesisht mesatare do të vazhdojë të depërtojë ajër i ftohtë. Vende-vende në malin Prebdallkan dhe në fusha të larta do të ketë reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3° dhe 8°,..

24.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 18 nëntorin 2022

Të premten temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 dhe 8°, në Sofje 4°. Gjatë ditës vranësira do të jetë e ndryshueshme, pas mesditës dhe pasdite, kryesisht në Bullgarinë Perëndimore do të ketë reshje shiu. Temperaturat maksimale do të..

17.11.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 17 nëntorin 2022

Të enjten në vend do të kalojë një front i ftohtë atmosferik. Do të jetë me re. Deri në fund të ditës reshjet do të përfshijnë edhe rajonet lindore. Pas mesditës reshjet do të ndalen nga perëndimi. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6 deri..

16.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 16 nëntorin 2022

Ditën e mërkurë   deri në mesditë vende-vende në rrafshinat dhe luginat do të ketë mjegull dhe vranësi të ulëta. Pas mesditës, nga perëndimi vranësirat do të fillojnë të shtohen dhe të trashohen. Në mbrëmje do të ketë reshje të dobëta shiu në..

15.11.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 11 nëntorin 2022

Gjatë natës , vranësirat do të shtohen dhe deri në mëngjesin e 11 nëntorit në rajone të Bullgarisë Veriperëndimore do të ketë reshje të dobëta shiu. Era do të jetë e dobët nga veriperëndimi. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3° dhe 8°,..

10.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 10 nëntorin 2022

Të enjten temperaturat minimale do të jenë nga 3 deri në 8°, në Sofje – 4°. Në mesditë do të mbajë mot me mjegull ose pjesërisht me vranësira në zonat fushore dhe ultësirat. Më pas në pjesën më të madhe të vendit dielli do të depërtojë...

09.11.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 5 nëntorin 2022

Të shtunën vranësirat do të jenë të konsiderueshme, kryesisht të larta. Në mbrëmje nga jugperëndimi do të rritet dhe trashet, por do të mbetet pa reshje. Do të fryjë erë mesatare jugore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7° dhe 12°, kurse..

04.11.22 17:55 |

Parashikimi i motit për 3 nëntorin 2022

Të enjten temperaturat minimale do të lëvizin nga 7 deri në 13°, në Sofje – 8°. Gjatë ditës do të jetë me diell, me vranësira të shtuara nga veriperëndimi, por nuk ka të ngjarë të ketë reshje. Mbetet i ngrohtë për stinën dhe temperaturat..

02.11.22 20:25 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера