Eмисия новини
от часа

Parashikimi i motit për 8 tetorin

Të premten do të jetë me vranësira, me shi dhe me erë në të gjithë vendin. Reshjet në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore do të jenë më domethënëse. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 8 dhe 13 gradë, dhe ato maksimale nga 11 në 16 gradë,..

07.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 7 tetorin

Të enjten do të jetë me vranësira në të gjithë vendin. Do të bjerë shi kryesisht në Bullgarinë Perëndimore. Do të fryjë erë verilindore. Temperaturat minimale do të jenë nga 7 në 12 gradë, dhe ato maksimale midis 12 dhe 17 gradë, në Sofje deri në..

06.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 21 shtatorin

Ditën e mërkurë mbi të gjithë vendin do të jetë me re dhe me reshje shiu në shumë rajone. Me erë të matur nga veriperëndimi ftohja do të vazhdojë. Temperaturat minimale do të lëvizen nga 7 deri në 12 gradë, maksimalet – nga 16 deri në 21 gradë. Në..

21.09.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 17 shtatorin

Ditën e premte do të mbetet e ngrohtë për shtatorin, por nga perëndimi retë do të shtohen dhe pas dite në rajonet perëndimore do të ketë reshje të shkurtra shiu me bubullima. Ka kushte për breshër. Temperaturat minimale do të lëvizen nga 14 deri..

16.09.21 20:10 |

Parashikimi i motit për 16 shtatorin

Ditën e enjte mbi Bullgarinë do të jetë diellore. Pas dite në rajonet lindore dhe malore priten shtime të përkohshme të vranësisë por pa reshje. Temperaturat maksimale do të lëvizen nga 27 deri në 32 gradë, në Sofje deri në 28. Përgjatë..

15.09.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 15 shtatorin

Të mërkurën mbi vendin do të jetë me diell. Pasdite mbi Bullgarinë Lindore dhe rajonet malore retë do të shtohen përkohësisht dhe në disa vende do të bjerë shi. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 26 dhe 31 gradë. Në Sofje, temperaturat..

14.09.21 19:55 |

Parashikimi i motit për ditët e fundjavës

E shtuna do të jetë kryesisht me diell dhe mot i qetë në të gjithë vendin. Pasdite do të ketë rritje të përkohshme të vranësirave mbi zonat lindore dhe malore, por nuk do të ketë reshje. Temperaturat ditore do të rriten dhe maksimumi do të jetë..

10.09.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 10 shtatorin

Të premten, retë nga perëndimi do të shpërthejnë dhe do të zvogëlohen. Pasdite do të jetë kryesisht me diell në pjesën më të madhe të vendit. Do të mbetet e vrenjtur mbi Bullgarinë Lindore me reshje në skajet juglindore. Temperaturat maksimale do..

09.09.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 9 shtatorin

Të enjten retë do të copëtohen dhe do të shpërndahen. Mbi Bullgarinë Verilindore retë do të shpërndahen nga era e fortë. Do të bjerë shi kryesisht në Bullgarinë Jugore. Në disa zona malore shiu do të jetë më intensiv. Do të jetë e ftohtë për..

08.09.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 8 shtatorin

Të mërkurën retë do të grisen, në mënyrë të konsiderueshme mbi Bullgarinë Jugore. Aty në disa vende do të bjerë shi të dobët. Temperaturat maksimale do të jenë midis 20 - 25 gradë, në Sofje deri në 20 gradë. Përgjatë bregdetit të Detit të Zi..

07.09.21 19:45 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна