Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Симеон Идакиев по радиото в неделя, след новините в 18.00

Радиобитието на Симеон Идакиев започва в 18.20 на 20 февруари, неделя.
„Един мъж, един микрофон” е заглавието на новото предаване на програма „Христо Ботев” на БНР. Напомнянето за знаковата тв рубрика „Един мъж, един автомобил, една камера”, разбира се, е търсено и недвусмислено, но нека поемем необременени по пътя на радиопредизвикателствата. Симеон Идакиев ще бъде автор и водещ на радиопредаване за пътешествия, пътешественици и за пътуването по света като пътуване към себе си. След посещение на 120 страни, прекосяване на Латинска Америка за 7 месеца с автомобил „Нива”, експедиции до Хималаите, Андите, Кавказ, Антарктида, след снимането на 400 филма и писането на 6 книги, Симеон Идакиев предприема интригуващо радиоприключение. Диалогът, разказваческите умения, образното мислене и живописният език са аудиооръжията на пътешественика. Чувствителността на микрофона - „зелена” улица към въображението на слушателя. Уникалните звуци, гласове, мелодии и песни – не само израз на „душата” на мястото, но и пластични детайли в разказването на истории по радиото.
След сигнала на предаването, който трае 1.15 секунди, т. е. в 18.22 часа на 20 февруари Симеон Идакиев ще се обърне към слушателите и първите му думи на запознанство вероятно ще бъдат: Добър вечер, уважаеми слушатели на програма „Христо Ботев” на Българското национално радио. Името ми е Симеон Идакиев. Не се учудвайте на познатия музикален сигнал…
Познатият музикален сигнал са всъщност първите няколко такта на Африканска симфония на Ван МакКой (African Symphony, Van McCoy, 1976), който зарязва следването си по психология, за да основе студио във Филаделфия и постигне бурна кариера на музикант, музикален продуцент, диригент, автор на текстове на песни и модератор на радио-и твшоу програми.
Първият гост в студиото на радио токшоуто „Един мъж, един микрофон” със Симеон Идакиев е професор доктор Витан Влахов. Дестинацията на първото радиопътешествие са Хималаите, но не само.

Повече в неделя, 20 февруари от 18,20 часа.

e-mail на предаването: idakiev@bnr.bg
По публикацията работи: Даниела Манолова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Чрез кохлеарни импланти може да се възстанови слухът

Освен с високотехнологичното си производство "Сентилион" се гордее с ежедневната си кауза – да помага на стотици българи да бъдат част от красивия свят на звуците. Компанията е официален представител за България на световния лидер във високотехнологичните имплантируеми решения при слухова загуба MED-EL Австрия. Благодарение на сътрудничеството между..

публикувано на 26.04.24 в 14:10

Фестивал "Духът на миналото – съхрани и предай на поколенията" организират в с. Ловчанци

"Духът на миналото – съхрани и предай на поколенията" – това е надсловът на фестивала, организиран от читалище "Светлина 1940" в с. Ловчанци, община Добрич на 28-и април.  В него са включени четири задачи за всички участници – певческа, танцова, кулинарна и игри от миналото, съобщава в предаването "Следобед за любопитните" Стоян Варналиев –..

публикувано на 26.04.24 в 11:15
Паметник на партиарх Евтимий

Патриарси и екзарси

Как се е управлявала нашата църква през вековете и каква е връзката между управление на църквата и държавното строителство – говорим за главите на българското православие с отец Калистрат от атонския манастир "Св. Георги Зограф", с богослова Иван Йовчев, с историка доц. Христо Темелски и със социолога доцент Албена Танева. Какво е "етнофилетизъм" и..

публикувано на 25.04.24 в 12:20
Проф. Румен Кастелов

Застраховка "транспортен травматизъм"

В разговора с проф. Румен Кастелов акцентирахме върху многообразието, което предлага самата тема: новите стари автомобили, "придобивките" на века – тротинетки, електрически велосипеди, АТВ, алеи и пешеходни пътеки. Къде е безопасно и откъде пристигат най-често пациентите? – попитахме опитния травматолог и ортопед. Ръководителят на Клиниката по..

публикувано на 25.04.24 в 08:23
Арменско цивилно население ескортирано от османски войници към затвора в Мезире, април 1915

109 години от арменския геноцид

Днес светът отбелязва 109-ата годишнина от геноцида над арменците в Османската империя. На 24 април 1915 година в Цариград са арестувани, а малко след това и избити над 200 арменски интелектуалци. С това се слага началото на избиването и прогонването на 1 500 000 арменци. България е една от първите страни, които отварят границите си за бежанците. Сто..

публикувано на 24.04.24 в 07:55