Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Кажи „не” на кибертормоза

БНР Новини
Снимка: pixabay.com

Бавно, но сигурно животът ни се пренася в света на електронните технологии. Особено този на децата и тийнейджърите, за които мобилните устройства са като продължение на ръката им. Това безспорно има своите положителни страни - бърза и лесна връзка с близки и приятели, улеснен достъп до разнообразна информация, възможности за развитие и какво ли още не. Както в реалния живот обаче, така и във виртуалния свят човек присъства и със своите отрицателни черти. Неслучайно чрез мрежата можете да поддържате връзка с познати и непознати, но и да станете жертва на онлайн тормоз.
Кибертормозът се извършва именно чрез интернет и мобилните телефони. Макар формата му да е сменена и обвързана с възможностите и ограниченията на технологиите, кибертормозът не се различава особено от „класическия” тормоз. Целта им е една и съща - да навреди на даден човек. Все пак, какво представлява кибертормозът? Как да предпазим децата си и себе си от него? Как да пребиваваме безопасно в онлайн пространството? Отговорите в рубриката „На „ти” с компютъра”.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Храна за нечовеци

Храните за животни са също толкова важни, колкото храните за човеци – не само защото кучето е най-добрият приятел на човека, а и защото човекът може да направи избор в полза на своите четирикраки питомци. Иван Бенин от Банско е потомък на Неофит Рилски и цял живот е обичал животните. Някак естествено е той да започне да се занимава с храни за..

публикувано на 03.05.24 в 15:22

Спомен за Иван Андонов

Снимки: Уикипедия, БНТ

публикувано на 03.05.24 в 13:21

Богословът Мария Касабова: Бог е с нас, ако ние сме с него!

В един от най-вълнуващите епизоди на предаването "Нашият ден" гостува богословът Мария Касабова, чиято родова линия се свързва с братя Миладинови, а нейните деди са свещеници. Тя представя в разговора своето семейство, неговите корени и ценности, които го определят. Мария споделя, че нейният съпругът, Андрей, е диригент на Църковния мъжки..

обновено на 03.05.24 в 13:14

Светлина и символика: Вярата през погледа на иконите с доц. Стефка Попова

В предаването "Нашият ден" на Разпети петък, наш гост е доц. д-р Стефка Попова , известен иконописец и преподавател в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство в Пловдив. В разговор за вярата, духовността и изобразителното изкуство, тя сподели дълбоки мисли и вълнения от своята художествена практика и преподавателска дейност...

обновено на 03.05.24 в 11:46
Народът пее

Съединение във вярата: "Опелото Христово" с участието на миряни

В рубриката "Епизоди от живота" на предаването "Нашият ден" разказваме за една похвална инициатива за въвличане на миряни в богослужението на Разпети петък. Диригентката на църковния хор "Спасение" – Нели Трошева, споделя за тази вълнуваща практика в предаването "Нашият ден". "За християните богослужението не би трябвало да е просто събитие,..

обновено на 03.05.24 в 09:59