Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Как доброто да не остава анонимно

Таня Величкова, Красимира Величкова и Нина Цанева в студиото на "Нашият ден"
Снимка: Светлана Тодорова

В сезона на благотворителността в „Нашият ден” разговаряхме за медиите и корпоративното дарителство или по-точно за това как медиите /да/ разказват за него. Дали законът пречи да цитираме имена на компании, реализирали значими инициативи и проекти в полза на обществото или дарителски кампании? Къде и как да определим границата между скритото търговско съобщение и правото на пълна информация за слушателите? Кой е най-добрият начин да информираме за добрите примери за корпоративна социална отговорност, така че да се обърнат нагласите, че в обществото ни нищо не се случва, че изобилства негативното и че няма развитие? Има ли добри практики и стандарти, които да служат като ориентир за медиите? 

Това бяха въпросите, които коментирахме в „Нашият ден“ днес. Можем да ги обобщим така: Как добротворчеството да не остава анонимно в медиите? Предложихме отговори, заедно с гостите в студиото: Розита Еленова от медийния регулатор (СЕМ), Красимира Величкова от Българския дарителски форум, обединяващ компании и фондации, които отделят ресурси за благотворителност, Таня Величкова – старши продуцент „Актуални предавания и спорт“ в програма „Хоризонт“ на БНР и Симона Велева – експерт по медийно право към Асоциацията на европейските журналисти. 
Повече за тях можете да научите в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Проф. Любомир Топалов – за Америка, през Япония и Виетнам

Проф. Любомир Топалов е преподавател в Университета в Бостън в САЩ. Бил е и 10 години преподавател по политология и международни отношения в Университета "Мейджи“ в Токио. Автор е на книгата "Политическа икономия на популизма“. Пътят на един радиоводещ в БНР до преподавател в Америка и Япония. Краткият престой по неволя във Виетнам. Защо земята..

публикувано на 22.07.24 в 12:20
Национална купа за ветроходни яхти

Балчик беше домакин на Националната купа за килови яхти

Балчик се гордее с един от най-старите и емблематични морски клубове в България. Създаден през 1946 година, този клуб е първият в страната, който построява собствена сграда през 1965 година и яхтено пристанище през 1985 година. През годините клубът е обучил хиляди младежи и всяка година подготвя около 70-80 души за капитан-лодкари. Природната..

публикувано на 22.07.24 в 10:18

Андрей Захаров: Путин започна не само войната в Украйна, но и гражданска война в Русия

Какви опасности грозят всеки, обявен за чуждестранен агент в Русия, как се използва "Законът за чуждестранните агенти" срещу изразилите различно мнение там и има ли бъдеще опозицията в РФ, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Андрей Захаров , руски журналист, който живее в България и е обявен за международно издирване от..

публикувано на 21.07.24 в 14:16
СУ

Да възпитаваш в любов към България

В деня след като страната ни чества 187-ата годишнина от рождението на Васил Левски, в "Нашият ден" разговаряме за това как се възпитават младите хора в любов към България и в следване на заветите на Апостола. Мариана Манчева , дългогодишен директор на Средно училище "Васил Левски", Карлово споделя, че всеки ден в родния град на Апостола..

публикувано на 21.07.24 в 10:46
Любомир Аламанов

Любомир Аламанов: Поведението на ГЕРБ е абсолютно безотговорно

Какво ни казаха политическите играчи с действията си по време на политическа криза, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Любомир Аламанов , комуникационен експерт. Нетрадиционното предложение на ПП/ДБ "Това беше пример за една много добра политическа комуникация – честна и открита, която успя да постигне няколко цели. На..

публикувано на 21.07.24 в 08:25