Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Варненският театър пристига в София с пет нови спектакъла

БНР Новини
4
Сцена от спектакъла „Драконът“ на Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“
Снимка: Варненски драматичен театър „Стоян Бъчваров“

През последните години стана традиция Варненският драматичен театър „Стоян Бъчваров“ да гостува на софийската публика с най-новите спектакли от репертоара си. Тази година гастролът ще е двоен –  една част от спектаклите ще бъдат представени в София от 11 до 15 февруари, а второто гостуване на варненската трупа в столицата ще е на 16 и 17 март.
Гастролът започва с три представления на спектакъла „Драконът“ от Евгений Шварц. Постановката на Явор Гърдев може да гледаме на сцената на театър „София“ на 11 февруари от 19 часа и на 12 февруари от 16 и 19 часа.
Спектакълът „Изборът на Марта“ ще има две представления – на 13 и 14 февруари от 19 часа в театър „Българска армия“. Постановката е на Георги Михалков по пиесата „Без резерви“ от Жорди Галсеран.
Мюзикълът „Приключения опасни със герои сладкогласни“ по текст на Недялко Йорданов и музика на Хайгашод Агасян е подходящ за деца и възрастни. Спектакълът на режисьора Костадин Бандутов гостува в театър „Театро“ на 15 февруари от 14 и 19 часа.

Зимният гастрол на Варненския драматичен театър в София продължава през март с още две заглавия:
На 16 март от 17 и 20 часа в Театър НАТФИЗ гостува „Магьосническо езеро“ – постановка на Стоян Радев по пиесата „Чайка“ от А. Чехов.
На 17 март от 17 и 20 часа в театър „Азарян“ са представленията на „Телефонът на мъртвеца“ от Сара Рул, в постановка на Петър Денчев.

Подробности за гостуващите представления на варненската трупа разказа в „Артефир“ Даниела Димова, директор на Театрално-музикалния продуцентски център във Варна.



Снимките във фотогалерията са предоставени от Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Поезията на Каръл Ан Дъфи в първо издание на български език

На 26 април от 18.30 часа в новото пространство за събития "Светофар" в София ще се състои премиерата на поетичната книга "Кой те обича" от Каръл Ан Дъфи. За поезията на британската поетеса, поет лауреат на Обединеното кралство (2009-2019 г.), ще говорят издателят и преводач на книгата Калоян Игнатовски , Надежда Радулова и Мария П. Василева...

публикувано на 26.04.24 в 07:50

За скандалната пиеса на Иван Теофилов – 60 години по-късно

Скандалната навремето пиеса на Иван Теофилов "Поетът и планината" (1963) излиза за първи път като текст 60 години по-късно, като в книгата освен пиесата е отразена и нейната история.  Публикувани са отзиви, рецензии и цялата съпътстваща разгромяваща театралнокритическа рецепция, както и спомени на създателите на спектакъла с режисьор Леон Даниел...

публикувано на 25.04.24 в 17:55

Серия от лекции за тялото в киното с водещ Николай Колев

Движенческата лаборатория "Ход" е пространство, ръководено от Цвета Дойчева. В нея се провеждат работилници, посветени на танца и движението. Сега там тече цикъл лекции на Николай Колев, които преминават по-скоро като разговори на тема "Тялото в киното".  "Еросът и порастването – филми с инициация" беше темата на първата лекция. Сега предстои втората..

публикувано на 25.04.24 в 17:29

Офорти на варненски ученици по рисунки на Владимир Димитров-Майстора

Как изглеждат рисунки на Владимир Димитров-Майстора през очите на ученици от специалност "Изящни изкуства" в Националното училище по изкуства "Добри Христов" в град Варна? За това разказват художникът Георги Кенаров и неговите ученици – Виктория Стоянова, Клементина Савова и Мария Бузева. В Градската художествена галерия "Борис Георгиев" в..

публикувано на 25.04.24 в 17:15

Весела Ножарова: Българският артпазар все още не е регулиран

В сянката на пандемията един лозунг започна да се издига сред хората – "Купувайте изкуство от живи художници, на класиците пари не им трябват". Тази фраза, която бързо придоби популярност, отразява желанието на обществото да подкрепи съвременните творци, да им осигури възможност за развитие и признание. Но как да разпознаем съвременен талант, който..

обновено на 25.04.24 в 12:50