Избрано от програмата
от 0.30 до 1.00 часа
„1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия
Нова България във военната история на Европа
Побеждава ли българският войник на чужда земя
от 1.00 до 2.00 часа
Музиката, която обичам
Pilgrim – Janne Mark & Ensemble at Loccum Collegiate Church – концертът се е провел в Германия
от 2.00 до 3.00 часа
Изгрев
Тревясалата ферма – семейно стопанство за запазване на стари български сортове зеленчуци и плодове.
от 3.00 до 5.00 часа
Еврокласик ноктюрно
Записи от международния музикален радиообмен
от 5.00 до 5.30 часа
Музика на народите
Стилни салса мелодии и песни от Куба, Пуерто Рико и Колумбия. Участват: „Ел Гран Комбо“, Малума, Карлос Браво, „Лос Титанес“ и др.
от 5.30 до 6.00 часа
Българска народна музика
Изпълнения на Бояна Топалова, Кайчо Каменов, Румяна Филкова, Георги Димитров и други
от 6.05 до 6.50 часа
Музика за събуждане
Концерт
от 6.50 до 7.00 часа
Ранобудно петленце
„Храбрият моряк и змеят Ндримоб“, по африканска приказка
от 7.15 до 8.00 часа
Концерт
от 8.05 до 11.00 часа
Нашият ден
• В международния ден на делфините и китовете: личности ли са делфините – мнение на треньор от Варненския делфинариум
• Етиката в бизнеса – продължение на тема от 17.07. с Георги Руйчев от Български форум на бизнес-лидерите
• Петя Кокудева и новата ѝ книга „Поздрави от синята палатка“
• Законопроектът за изменение и допълнение на Закона за концесиите през очите на депутатите – инт. на Грациела Ингелска
• Представяме ви победителите в конкурса на фондация „Миню Балкански“ за млади изобретатели – Йордан Цветков от Математическата гимназия в Пловдив
от 11.00 до 12.00 часа
БНР топ 20
Класация за български песни
от 12.15 до 13.00 часа
Концерт
от 13.00 до 14.00 часа
Хумор и сатира
Звезди посред бял ден
от 14.00 до 14.30 часа
Време и половина
Фотографите Борислав Трошев, Добрин Кашавелов и Тихомира Методиева – носители на наградата „Благотворителността през обектива“ за 2018 година .
от 14.30 до 15.30 часа
Музикален следобед – Малките бисери
Музика, избрана от слушателите
от 15.30 до 17.00 часа
„1001 защо – Ефир знание”: За думите
• Моята неповторима фамилия
Разговор с колежката от редакция „Народна музика“ Юлия Гатдерова за произхода на фамилното име и за историята на рода ѝ.
• 25 години „За думите“ – от фонда на предаването
• Игрословица
• Всичко за образованието
от 17.00 до 17.30 часа
„1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия
История на обувките
Знаковите обувки в приказките
от 17.30 до 18.00 часа
„1001 защо – Ефир знание”: Звукови хроники
„90 години Софийска филхармония“ – четвърта част: „Димитър Манолов“
от 18.00 до 19.00 часа
Жива вода – Класация „Надпяване“
Ще припомним песните от класацията за месеца
от 19.15 до 19.20 часа
Време за приказка
„Магьосницата“ от Пиер Грипари
от 19.20 до 21.20 часа
Музикалните вечери – Студио „Музика“
90 години от рождението на композитора Димитър Тъпков
от 21.20 до 21.30 часа
Радиоколекция
„Монолози" от Кръстьо Кръстев
от 21.30 до 23.00 часа
Аларма
• В сянката на Петльов връх – разговор за историята и нейните алтернативни възможности с латвийския писател Освалдс Зебрис, носител на Наградата за литература на Европейския съюз
• Фестивални маршрути – дневник на първото задгранично издание на създадения в София (и околностите) Wrong Fest, който тази година се проведе в Панчево (Сърбия, провинция Войводина) и подсещане за фестивалите в края на текущия месец – „Джаз на село“ в Камен Бряг, Джаз Перелик в Родопите и Vola Open Air на връх Околчица.
• Социална стълбица – Ивайло Стефанов за провелия се в Южна Франция Международен лагер на активисти, занимаващи се с проблемите на миграцията в Европа
от 23.00 до 24.00 часа
Музика до полунощ – Между барока и рока
Барокови композиции от: Уилиам Кристи, Хенри Пърсел; звукозаписи на бразилския композитор и продуцент Серджо Мендес
Избрано от програмата от 0.15 до 0.30 часа Радиоколекция "Поручик Бенц" от Димитър Димов – 57 част от 0.30 до 2.00 часа Среднощен радиоекспрес водещ: Теодор Иванов от 2.00 до 3.00 часа Музиката, която обичам водещ: Елинка Величкова от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик ноктюрно Записи от международния музикален радиообмен от 5.00 до 5.30 часа..
Избрано от програмата от 0.15 до 0.30 часа Радиоколекция "Поручик Бенц" от Димитър Димов – 56 част 0.30 до 3.00 часа Вавилонската фонотека водещ: Цветан Цветанов • Южноевропейски традиции във фрий джаза – интервю с китариста и композитор Йотис Дамианидис (Солун/Брюксел), участник във формациите Don Kapot, Entasis и Punk Kong. • Фолклорни цитати в..
Избрано от програмата от 0.30 до 2.00 часа Радиотеатър след полунощ "Три сестри" от Антон П. Чехов от 2.00 до 3.00 часа Нощна Академия комика водещ: Весел Цанков Избрано от "Дамско парти" и от "Голямата къща на смешните хора". от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик ноктюрно Записи от международния музикален радиообмен от 5.00 до 6.00 часа Българска..
Избрано от програмата от 0.15 до 3.00 часа Заедно след полунощ – Нощна стража водещи: Албена Велева, Иван Драгнев • Група "Милениум" с "Откровения" по библейски текстове. • Рок операта "Изцеление" от Валентин Пензов, базирана на църковна, фолклорна и поп музика. Либретото ни пренася във времето на ранното християнско мисионерство по нашите земи чрез..
Избрано от програмата от 0.15 до 0.30 часа Радиоколекция "Поручик Бенц" от Димитър Димов – 55 част от 0.30 до 2.00 часа Среднощен радиоекспрес водещ: Александър Янев от 2.00 до 3.00 часа Музиката, която обичам водещ: Диляна Трачева БНР топ 20 Класация за български песни от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик ноктюрно Записи от международния..
Кода на любовта търсим в архивите на БНР. На 21 март 1969 година е премиерата на българския игрален филм "Мъже в командировка" , режисиран е от Гриша..
Със солов рецитал на световноизвестния цигулар и почетен гражданин на Русе Светлин Русев на 17 март ще бъде официално открит 63-ият Международен фестивал..
На българската музикална сцена се качва нова група, готова да поднесе на слушателите завладяваща смесица от стиловете на българската народна музика и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg