Тази седмица в София се срещнаха обучители и обучавани в рамките на европейския проект "Ди джи уоман", инструменти за дигитално предприемачество в подкрепа на жени предприемачи, който се реализира по програма “Еразъм“ на ЕС с водеща организация УНСС.
Неговата основна цел е разработването на учебна програма, по която ще бъдат обучени експерти, които да предложат обучения и менторски сесии, съобразени с нуждите на жени предприемачи, дигитализиращи бизнеса си, и да им помогнат да преодолеят препятствия, пред които са изправени при дигитализацията.
За проекта разказва в “Нашият ден“ Марко Филипи от Милано:
“Това са компетенции, които не се учат в университета, а обикновено се придобиват на терен. Тъй като самият проект е за обучители и обучаващи, се за нас е много важно да има групова работа. От една страна, споделям през какво съм минал и давам моя опит на тези жени, но от друга, очаквам и от тях да споделят техния опит и виждания.
За проекта разказва в “Нашият ден“ Марчело Фавари от град Тренто в Италия:
“За програмата научих, тъй като отдавна работя с единия от организаторите. Имам опит в подобни проекти, за мен е удоволствие да го споделя.
Да бъдеш жена е трудно, а да бъдеш жена предприемач – е може би още по-трудно, затова се опитвам да поздравя всички жени, които се стремят да вървят в тази посока. Обикновено жените трябва да се борят с повече неща и да приемат повече ангажименти.“
Чуйте целия разговор в звуковия файл.
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Във внушителния том са публикувани 27 разказа, неиздавани досега. Както каза на представянето Росица Чернокожева: "Талантът на Палми Ранчев е, че от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg