Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Обществото ни е управлявано от разделения. Виждаме щастливи софиянци и хора, оцеляващи с минимална заплата в провинцията

Атанас Михнев: България ще се управлява служебно, докато не се намери формула на разбирателство

Националист съм, искам тази нация да се развива!

Снимка: БГНЕС

“Важните теми на деня винаги ще бъдат свързани с икономиката и с това как живеят хората, добре ли живеят и щастливо ли живеят. Съвременната икономическа теория търси мерите на щастливия живот, не мерител на богатия живот. Ние сме една от страните, които са статистически аномалии, за това, че с покупателната способност, която имаме, сме една от най-нещастните нации.

Кой ще говори и кой ще присъства в Народното събрание, няма отношение към това какво ще сложи човек на трапезата и какво ще си купи“.

Казва в интервю за БНР Атанас Михнев, млад предприемач, депутат от ПП.

“Партията, в която участвах и продължавам да участвам активно – “Продължаваме промяната“, е против присъствието на Митрофанова. Има си решение на Европейския парламент да се изолират руските посланици от политическия живот на страната. Можем и да отидем по-далеч и да си кажем, България е евроатлантическа страна. Вотът на проантиевропейските партии в България е 11%.

ПП е пробългарска партия. Ние искаме богата и успешна България и хора с добри доходи. Това се постига само в един богат съюз.

Патриоти и националисти сме, настояваме български компании да печелят повече обществени поръчки в България. Моята българска фирма, създадена с български служители, плаща високи заплати“, посочва още той в ефира на “Нашият ден“.

Какво се случва в реалния свят?

“Личният ми анализ е, защото това не е политическо интервю, е, че българското общество е управлявано от разделения. Разделенията са видни от броя партии в парламента. Те са много повече, отколкото партиите в парламента преди 20 години.

Много може да се говори по темата дали разделенията не са функция на технологиите. Модерните социални медии позволяват на всеки да си изкаже мнението и да събере последователи, а не както е било навремето, когато е имало една телевизия.

Събуждаме се в една разделена държава – едните мразят единия, другите – другия. Когато това нещо се случи, диалогът става много по-труден. Самият факт, че дори най-големите две партии в България нямат над 70 депутати, а имат малко над 60. Това говори, че България е разделена. Когато погледнем през прозореца, го виждаме. Виждаме едни софиянци, които са много щастливи, виждаме и хора, които разчитат на минималната работна заплата в провинцията, затова е много важно тя да продължи да се вдига."

Когато обществото е разделено, не може да намери общ език и се връщаме към основите, към правилата. Когато има нарушение на правилата, играта се накъсва. Това се случва в България, когато има разделение, когато има несъгласие по важни неща, като това, че не бива да има корупция. Тогава Конституцията казва, че президентът прави служебни кабинети. И ето това се случва. България се управлява служебно и ще продължи да се управлява служебно, докато не се намери формула на разбирателство между хората“, казва още той.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.

Снимка: www.parliament.bg
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
адв. Елка Пороминска (вдясно) и Анелия Торошанова

Предоставяне на правна помощ от адвокат на граждани със затруднено материално положение

В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на  П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..

публикувано на 22.11.24 в 13:30
д-р Орлин Колев и Анелия Торошанова

Отново конституционни ребуси

Отново конституционни ребуси... Има ли срок, в който да се избере председател на 51-вото Народно събрание? Докога може да продължи първото заседание на парламента?  Гост на "Законът и Темида" е д-р Орлин Колев – консултант на предаването, експерт по конституционно право, преподавател в Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" – коментира..

публикувано на 22.11.24 в 12:40

Румен Манов: Дарителството днес изглежда като наивност, но вярвам – идват по-добри времена

В навечерието на Деня на народните будители – 1 ноември Центърът за славяно-византийски проучвания "Проф. Иван Дуйчев" към Софийския университет получи ценен дар – средновековен славянски ръкопис от края на XVI век. Дарението е направено от д-р Румен Манов, дългогодишен благодетел на центъра и всеотдаен събирач на българското културно наследство...

обновено на 22.11.24 в 12:22
Мостът на Кольо Фичето в гр. Бяла откъдето стартира двудневния воден маршрут

225 години от рождението на Колю Фичето: Национални чествания в Дряново

През 2025 г. се навършват 225 години от рождението на легендарния български майстор-строител Колю Фичето. По този повод в Дряново, родния му град, ще се проведе мащабна културна програма, която ще продължи през цялата година. За нея разказа Иван Христов, директор на Историческия музей в Дряново, в ефира на "Нашият ден". Иван Христов обясни, че..

обновено на 22.11.24 в 11:30

Факти и художествената измислица – могат ли да съжителстват в изследователски контекст?

През 2024 г. излезе от печат научният сборник "Белетристиката в архивите. Подборът на факти и документи в научното изследване", издаден от Издателски център "Боян Пенев"  в София. Изданието представлява разширена версия на докладите, представени на едноименната конференция, проведена през 2023 г. Сборникът е плод на сътрудничеството между екипа на..

обновено на 22.11.24 в 10:47