Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Обществото ни е управлявано от разделения. Виждаме щастливи софиянци и хора, оцеляващи с минимална заплата в провинцията

Атанас Михнев: България ще се управлява служебно, докато не се намери формула на разбирателство

Националист съм, искам тази нация да се развива!

Снимка: БГНЕС

“Важните теми на деня винаги ще бъдат свързани с икономиката и с това как живеят хората, добре ли живеят и щастливо ли живеят. Съвременната икономическа теория търси мерите на щастливия живот, не мерител на богатия живот. Ние сме една от страните, които са статистически аномалии, за това, че с покупателната способност, която имаме, сме една от най-нещастните нации.

Кой ще говори и кой ще присъства в Народното събрание, няма отношение към това какво ще сложи човек на трапезата и какво ще си купи“.

Казва в интервю за БНР Атанас Михнев, млад предприемач, депутат от ПП.

“Партията, в която участвах и продължавам да участвам активно – “Продължаваме промяната“, е против присъствието на Митрофанова. Има си решение на Европейския парламент да се изолират руските посланици от политическия живот на страната. Можем и да отидем по-далеч и да си кажем, България е евроатлантическа страна. Вотът на проантиевропейските партии в България е 11%.

ПП е пробългарска партия. Ние искаме богата и успешна България и хора с добри доходи. Това се постига само в един богат съюз.

Патриоти и националисти сме, настояваме български компании да печелят повече обществени поръчки в България. Моята българска фирма, създадена с български служители, плаща високи заплати“, посочва още той в ефира на “Нашият ден“.

Какво се случва в реалния свят?

“Личният ми анализ е, защото това не е политическо интервю, е, че българското общество е управлявано от разделения. Разделенията са видни от броя партии в парламента. Те са много повече, отколкото партиите в парламента преди 20 години.

Много може да се говори по темата дали разделенията не са функция на технологиите. Модерните социални медии позволяват на всеки да си изкаже мнението и да събере последователи, а не както е било навремето, когато е имало една телевизия.

Събуждаме се в една разделена държава – едните мразят единия, другите – другия. Когато това нещо се случи, диалогът става много по-труден. Самият факт, че дори най-големите две партии в България нямат над 70 депутати, а имат малко над 60. Това говори, че България е разделена. Когато погледнем през прозореца, го виждаме. Виждаме едни софиянци, които са много щастливи, виждаме и хора, които разчитат на минималната работна заплата в провинцията, затова е много важно тя да продължи да се вдига."

Когато обществото е разделено, не може да намери общ език и се връщаме към основите, към правилата. Когато има нарушение на правилата, играта се накъсва. Това се случва в България, когато има разделение, когато има несъгласие по важни неща, като това, че не бива да има корупция. Тогава Конституцията казва, че президентът прави служебни кабинети. И ето това се случва. България се управлява служебно и ще продължи да се управлява служебно, докато не се намери формула на разбирателство между хората“, казва още той.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.

Снимка: www.parliament.bg
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Илияна Йотова: Нужен е координиран подход, за да покажем значението на българистиката

Преди по-малко от месец се проведе международният форум за кирилицата "Азбука. Език. Идентичност", инициатива на вицепрезидента Илияна Йотова. Двудневната конференция бе организирана с подкрепата на Министерството на образованието и науката, продължавайки традицията на международния форум за кирилицата "…И ний сме дали нещо на света" от 2022 г...

обновено на 23.07.24 в 11:30
Константин Иречек

Константин Иречек, или какво не знаем за него?

На 24 юли се навършват 170 години от рождението на Константин Иречек, младият чешки учен, написал първата академична история на страната ни и допринесъл за изграждането на следосвобожденска България. Повечето от нас свързват името му най-вече с романа на Алеко Константинов "Бай Ганьо", чийто герой е той, а напоследък и с някои цитати от неговия..

публикувано на 23.07.24 в 09:16

Проф. Любомир Топалов – за Америка, през Япония и Виетнам

Проф. Любомир Топалов е преподавател в Университета в Бостън в САЩ. Бил е и 10 години преподавател по политология и международни отношения в Университета "Мейджи“ в Токио. Автор е на книгата "Политическа икономия на популизма“. Пътят на един радиоводещ в БНР до преподавател в Америка и Япония. Краткият престой по неволя във Виетнам. Защо земята..

публикувано на 22.07.24 в 12:20
Национална купа за ветроходни яхти

Балчик беше домакин на Националната купа за килови яхти

Балчик се гордее с един от най-старите и емблематични морски клубове в България. Създаден през 1946 година, този клуб е първият в страната, който построява собствена сграда през 1965 година и яхтено пристанище през 1985 година. През годините клубът е обучил хиляди младежи и всяка година подготвя около 70-80 души за капитан-лодкари. Природната..

публикувано на 22.07.24 в 10:18

Андрей Захаров: Путин започна не само войната в Украйна, но и гражданска война в Русия

Какви опасности грозят всеки, обявен за чуждестранен агент в Русия, как се използва "Законът за чуждестранните агенти" срещу изразилите различно мнение там и има ли бъдеще опозицията в РФ, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Андрей Захаров , руски журналист, който живее в България и е обявен за международно издирване от..

публикувано на 21.07.24 в 14:16